Domů

Facebook

Banner

Zpravodajství

Banner
Banner
Banner

RSS kanál

feed-image ŠK Duras

Brněnský deník

David Barák přeborníkem Brna v kategorii H10 pro rok 2013/14!
Napsal uživatel Zdeněk Vojáček   
Sobota, 09 Březen 2013 20:13

David BarakI letos začal po roce koncem února třídenní turnaj mládeže za spolupráce Městského šachového svazu Brno a Šachového klubu Lokomotiva Brno, o.s. Protože šlo především o tituly krajských přeborníků ve vypsaných kategoriích, sešla se na startu krajská mládežnická elita, s níž se pravidelně potkáváme na akcích jednotlivců a družstev od kraje výše. Jak to dopadlo v "kraji", je možné shlédnout v příslušném článku krajského webu.

 
Luhačovice 1963
Napsal uživatel Administrator   
Sobota, 09 Březen 2013 20:06

"V šedesátých letech minulého století byly soutěže družstev organizovány podle tohoto schématu: přebory jednotlivých krajů, z nich postupoval vítěz (někdy dva) do I. kola vylučovací soutěže (16), pak se hrálo druhé kolo vylučovací soutěže (8) a čtyři vítězná družstva postoupila do finále, které se hrálo jako několikadenní soustředění. Tak tomu bylo i v roce 1963, kdy do finále postoupil Spartak Brno KPS a zde vybojoval bronzovou medaili." Kdo si chce přečíst více o úspěchu Durasu před 50 lety, tak ať si otevře vzpomínkovou přílohu Jana Kalendovského.

 
!!! Klubová konference - 16.5.2013 v 18:30 - hala Vodova !!!
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 13 Březen 2012 15:43

Vážení šachoví přátelé, zveme Vás co nejsrdečněji na konferenci šachového klubu DURAS BVK - Královo Pole, která se uskuteční ve čtvrtek 16. 5. 2013 od 18:30 hodin v Brně, v zasedací místnosti 204, sportovní hala Vodova 108. Navrhovaný program bude ještě upřesněn a zhruba měsíc před konferencí zveřejněn (info na webu + mailově rozeslán). Tentokrát je konference volební, takže zájemci do výboru klubu - hlaste se!!! 

 
Průběžné pořadí Turnaje v rychlém šachu
Napsal uživatel Rudolf Moulis   
Čtvrtek, 07 Březen 2013 10:20

V příloze naleznete průběžné pořadí Turnaje v rychlém šachu. I dnes je hrací den, tak si přiďte zahrát!

 
Kalendář šachových akcí na březen 2013
Napsal uživatel Zdeněk Vojáček   
Středa, 06 Březen 2013 17:23

Kosí cvrlikání v pozdních nočních hodinách zvěstuje příchod jara. Březen přináší spoustu šachových akcí pro mládež. Mládežnická sezóna počíná gradovat. Gillarův memoriál posunul KP v mládežnickém rapidu do jeho druhé poloviny. Jsou známí krajští přeborníci /viz příslušné články na známých webech/. Březen a MČR mládeže v Koutech nad Desnou k sobě neodmyslitelně patří již několik let. Dohrávají se také soutěže družstev dospělých /nejdříve KP2 a MP/. Koncem měsíce nás čeká velikonoční volno. 

 
Zasněžený Gillarův memoriál vyhráli Filip Svoboda a Michal Žitný
Napsal uživatel Zdeněk Vojáček   
Neděle, 24 Únor 2013 10:57

Přes záplavu sněhových vloček sypajících se už druhý den z nebe jako z čerstvě roztržené peřiny dorazilo po téměř nesjízdných silnicích k dvanáctému ročníku memoriálu Lubomíra Gillara rekordních 110 mladých borců z 16 oddílů.

 
1. liga východ - Duras A - A64 Grygov B 4 : 4
Napsal uživatel Neklan Vyskočil   
Čtvrtek, 14 Únor 2013 10:54

Po dvou lednových těsných výhrách venku jsme poprvé v tomto roce hráli doma. Naším soupeřem byl korunní princ posledních dvou sezón A64 Grygov "B", který vzhledem k širokému kádru s extraligovým áčkem vážně usiloval o druhý grygovský tým v nejvyšší české soutěži. Po dvou druhých místech však z různých důvodů tým opustilo několik opor, především IM David Kaňovský, polský IM Michal Luch, FM Karel Malinovský a FM Petr Růžička. Tento exodus logicky znamenal ústup z pozic a přehodnocení reálných možností týmu na (ne)klidný střed. V týmu ovšem zůstali domácí ostřílení bardi (IM Biolkovi, IM Bureš, IM Sluka, FM Obšívač), vedle kterých dostávají příležitost mladí odchovanci, takže určitě sympatické řešení. 
 
Kalendář šachových akcí na únor 2013
Napsal uživatel Zdeněk Vojáček   
Pondělí, 11 Únor 2013 21:52

A je tu opět nejkratší měsíc roku. Umocněný i tím, že nás po náročném lednu čeká týden ‚jarních prázdnin‘ /11.- 17.2./. Výsledky mládežnických družstev příliš radosti nepřinesly. Čeká nás ji čtvrté pokračování krajského přeboru – Gillarův memoriál a příprava na republikové finále jednotlivců. Soutěže družstev dospělých pokračují dle známých rozpisů. Městský přebor respektuje žákovské prázdniny.

 
KP jednotlivců v rapidu v polovině
Napsal uživatel Zdeněk Vojáček   
Pondělí, 11 Únor 2013 21:27

KM JmŠS vydala souhrnné průběžné hodnocení seriálu po třech odehraných turnajích /Brankovice, Břeclav a Vyškov/. I nadále svazová KM doposud nevydala postupová kritéria v jednotlivých kategoriích. Krajský komisař ve svém článku nepřímo naznačil, které osobnosti republikové KM mají tento nedostatek „na svých bedrech“. Kdo ví, zda-li bude toto před blížícím se MČR v Koutech nad Desnou napraveno. Naše mladíčky čeká čtvrtý turnaj v pořadí. A tím je domácí Gillarův memoriál. Jaké šance v boji o doposud neznámé postupové příčky mají naši svěřenci?

 
1. liga východ - 2222 Polabiny B - Duras A 3,5 : 4,5
Napsal uživatel Neklan Vyskočil   
Pondělí, 11 Únor 2013 20:56

Náš druhý lednový zápas jsme hráli opět venku, tentokrát na půdě pardubických Polabin "B". Těm se v letošní sezóně pranic nedaří, což možno zčásti připočíst úzkému kádru kvalitních hráčů, jejichž časté kolize s německými či slovenskými soutěžemi tým výrazně oslabují. Proti nám však v bezkolizním termínu nastoupila prakticky plná polabinská sestava, nejsilnější od začátku soutěže. To aby jsme to neměli příliš jednoduchéSmile. V našem dresu se poprvé představil nedávný vítěz Openu Praha Peter Michalík, což bylo pro nás velmi důležité. Na druhé straně však chyběli Ondra Nepomucký a na poslední chvíli také nemocný Martin Blahynka, kterého jsem se rozhodl nahradit, i přes nevalné výsledky, Laďou Ševčíkem. Díky dobré hře i výsledkům pak dostal v áčku letos poprvé příležitost Vítek Bureš.
 
Extraliga družstev dorostu 2012/2013: 6. a 7. kolo
Napsal uživatel Radek Strnad   
Čtvrtek, 07 Únor 2013 12:33

V sobotu, 26.1. jsme s naším extraligovým mládežnickým družstvem zajížděli do Polabin (nedaleko Pardubic), kde jsme sehráli závěrečné 6. a 7. kolo základní skupiny této soutěže. Za soupeře jsme měli týmy v současnosti zřejmě nejlepší šachové školy v naší zemi Polabany A a B. Polabinské áčko je lídrem silně obsazené východní skupiny a jistým postupujícím do finále „A“. Náš tým je zase jistým účastníkem finále „B“, neb jsme před závěrečnými koly okupovali poslední příčku tabulky. Zápas s A-týmem Polabin tedy nebyl z našeho pohledu zajímavý. Potřebovali jsme ale zvítězit s domácím „B“ týmem, abychom si do finálových bojů odnesli ze základní skupiny co nejvíce bodíků. Tak se pojďme podívat, jak se nám dařilo.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 10 z 78
Banner

Poslední komentáře

  • Dovolím si pár poznámek k partii s rumunským repre... více...
  • Za celou tridu můžu vyjádřit upřímnou soustrast a ... více...
  • Jseš borec Radku, fotbalový komentář nemá chybu, k... více...
  • Super článek, přečtený jedním dechem! Zákulisní dr... více...
  • Jsem zapomněla poděkovat všem :oops: , kteří se o ... více...

Partneři