Domů

Facebook

Banner

Zpravodajství

Banner
Banner
Banner

RSS kanál

feed-image ŠK Duras

Brněnský deník

Extraliga družstev dorostu: úvodní čtyřkolo opět v Brně
Napsal uživatel Radek Strnad   
Čtvrtek, 10 Říjen 2013 19:12

O víkendu 12. - 13.10.2013 zahajuje úvodními čtyřmi zápasy Extraliga družstev staršího dorostu. Letos se našemu klubu povedlo zjískat pořadatelství tohoto srazu opět v Brně. Zahajujeme v sobotu v 11:00 hodin prvním kolem. Také v neděli se hraje dvojkolo. Přijďte se tedy podívat a zafandit si mládežníkům Durasu a Lokomotivy Brno. Hraje se ve velmi pěkném prostředí šachového klubu AS Club v Jundrově na Veslařské. Zde si můžete prohlédnout web AS Clubu, kde najdete také přesnou adresu a mapu, kde je AS Club situován.

 
V Boršicích letos neúspěšně
Napsal uživatel Neklan Vyskočil   
Pátek, 27 Září 2013 17:17

Po loňském skvělém tažení družstva v sestavě s Mirkem Jurkou (Nepomucký, Jurka, Mudra, Skácelík) se letos na neděli 22.9.2013 vydala do Boršic sestava ratingově ještě mnohem silnější. Přesto se nám na tomto tradičně skvělém turnaji nepodařilo na loňský úspěch navázat a dokonce si odvézt ani pomyslnou medaili. Budeme si asi muset zvykat na období bez Mirka a snad v budoucnu zase nějaký ten větší úspěch připojíme.
 
BLITZ GRAND PRIX BRNO aneb Akademické šachové středy v novém kabátě!
Napsal uživatel Neklan Vyskočil   
Čtvrtek, 26 Září 2013 11:20

Již dříve uvažovaný společný šachový projekt klubů Lokomotiva Brno a Duras Brno, jsme s Břeťou Eichlerem před pár dny dotáhli do konce a tímto vydáváme propozice Akademických šachových střed, jejichž součástí letos bude blesková Grand Prix, tedy BLITZ GRAND PRIX BRNO. 
 
Peter Michalík králem v Semilassu, mezi dětmi vítězem Daniel Marko z Bučovic
Napsal uživatel Neklan Vyskočil   
Středa, 25 Září 2013 10:07

Téměř na rok přesně proběhl již 14. ročník turnaje O pohár BVK, který jsme i letos uspořádali ve spolupráci s MČ Královo Pole. V sobotním podzimně prosluněném dni si své síly přišlo změřit celkem 46 účastníků, což byl proti loňsku (64) citelný úbytek. Ten byl zapřičiněný nešťastnou termínovou kolizí s turnajem Třetí sobota, který pořádala Lokomotiva Brno. Potěšitelná však byla účast dětí v Pohárku a celkově lze bez nadsázky říci, že se jednalo o pěkný a tradičně pohodový turnaj v neméně krásných prostorách Semilassa.   
 
Simultánka IM Neklana Vyskočila v rámci 23. Erbovních slavností Králova Pole
Napsal uživatel Neklan Vyskočil   
Středa, 18 Září 2013 19:18

Po loňské vydařené premiéře dostal náš klub znovu možnost uspořádat simultánku v rámci Erbovních slavností Králova Pole. Letos se jednalo již o 23. ročník a my jsme v parku na Slovanském náměstí dostali k dispozici o poznání větší stan než loni. Ten jsme pohodlně využili opět pro 10 šachovnic. Smyslem akce pak bylo přilákat zájem veřejnosti a případné nadšence následně do našich řad. Potěšitelná byla opět účast dětí, pro které byly připraveny drobné upomínkové předměty s nabídkou zkusit si tuto hru v opravdovém šachovém klubu.
 
O pohár bystrcké radnice
Napsal uživatel Neklan Vyskočil   
Pondělí, 16 Září 2013 16:38

Tradiční zařijový rapid O pohár bystrcké radnice psal letos 19. ročník a na šachově deštivé počasí přilákal 58 účastníků. Turnaj byl určitě zajímavý. Jednak místy neformálním úvodním projevem starosty Bystrce a bývalého ministra obrany RNDr. Vladimíra Vetchého, CSc. a druhak během celého turnaje i po něm stejně neformální oslavou šedesátin hlavního bystrckého šachového bosse Jirky Řehůřka, kterému by tento věk i díky mimořádným sportovním aktivitám málokdo hádal. Z našeho klubu se turnaje zúčastnili Petr Skácelík, Michal Věžník, Pavel Menčík a autor těchto řádků IM Neklan Vyskočil. A jak to dopadlo?
 
Matyáš Zavadil - Mistr ČR v rapid šachu do 10 let!
Napsal uživatel Radek Strnad   
Pondělí, 16 Září 2013 10:56

Minulý víkend proběhlo v Klatovech tradiční Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu v kategoriích do 10, 12 a 14 let. Zlato pro náš klub v kategorii H10 získal naprosto nečekaně Matyáš Zavadil, který "vypálil rybník" daleko zkušenějším hráčům. Jeho táta a zároveň trenéra Michal Zavadil zhodnotil Matyášův výkon takto: "Matyášovi se turnaj povedl. Hrál soustředěně, partie, které dobře rozehrál dokázal také vyhrát (porazil nasazenou jedničku Jakuba Voříška). Partie, které nerozehrál dobře prohrál, nebo remízoval. Ta prohra byla ale naštěstí jen jedna...." Matyášovi gratuluji ke skvělému výsledku a přeji mu hodně elánu a chuti do další práce. V kategorii do 10 let se turnaje z naší treninkové skupiny "A" zúčastnil také Matěj Tajovský (Kuřim), který obsadil také vynikající 3. místo, dále Ara Martirosya a Petr Glozar (13. a 14. místo) a David Němec (Kuřim) 29. místo. V Kategorii H14 náš klub reprezentovali Radek Zeman (24. místo) a Dan Daněk (28.místo), kteří zústali trochu za očekáváním. Víme ale, že rapid šach není jejich nejsilnější disciplínou.

Více nám snad časem sdělí rodičovský doprovod, který se turnaje s našimi mládežníky zůčastnil a snad bude časem také nějaká fotogalerie.....

Výsledky jsou ZDE

 
Boskovický víkend
Napsal uživatel Neklan Vyskočil   
Neděle, 15 Září 2013 10:00

o prvním zářijovém víkendu se ve dnech 7.9. - 8.9.2013 odehrál zajímavý boskovický dvojboj. Vše začalo sobotním rapid turnajem O putovní pohár TOPNET a vyvrcholilo nedělním tradičním bleskovým turnajem O putovní pohár Makkabi. Ten se podobně jako v minulém roce hrál jako přebor JMŠS v kategoriích muži, ženy, H18, H20, D18 a D20.
 
O pohár a pohárek BVK se blíží, termín přihlášek prodloužen!
Napsal uživatel Neklan Vyskočil   
Pátek, 13 Září 2013 10:15

ŠK Duras BVK - Královo Pole pořádá v sobotu 21.9.2013, ve spolupráci s MČ Brno - Královo Pole a Kulturním centrem Semilasso již 14. ročník šachového turnaje O pohár BVK, hraný současně jako přebor Brna v rapid šachu. Turnaj se bude konat v tradičních krásných prostorách Semilassa! Jak už se stalo dobrým zvykem, po skončení turnaje bude pro 64 nejlépe umístěných hráčů, ale i ostatních zájemců, kteří se nezúčastnili hlavního rapid turnaje, uspořádán turnaj v bleskovém šachu. Postupový pavouk bude určen dle výsledků v turnaji.

 
Pozvánka na simultánku IM Neklana Vyskočila v rámci 23. ročníku Erbovních slavností Králova Pole
Napsal uživatel Administrator   
Pátek, 13 Září 2013 08:22

Šachový klub Duras pořádá v rámci 23. ročníku Erbovních slavností Králova Pole simultánku mezinárodního mistra Neklana Vyskočila. Hrát se bude v neděli 15.9.2013 od 15.00 v parku na Slovanském náměstí v Králově Poli. Zváni jsou všichni milovníci královské hry, kteří budou chtít změřit síly s nejlepším hráčem Durasu nebo si prostě jen tak zahrát. Pro všechny děti budou připravené drobné upomínkové předměty a jak pevně věříme, i jedno příjemně strávené odpoledne.

 
Petr Mlýnek mistrem ČR seniorů!
Napsal uživatel Neklan Vyskočil   
Pátek, 06 Září 2013 11:19

Ve stínu úmrtí našeho předního člena Mirka Jurky trochu zaniknul velmi pěkný úspěch dalšího z našich členů, čerstvého sedmdesátníka Petra Mlýnka. V rámci Mezinárodního rychnovského šachového festivalu se totiž stal přeborníkem ČR seniorů v kategorii nad 60 let.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 10 z 83

Poslední komentáře

  • Dotaz " co říkáte?" mne přiměl k poznámce. V datab... více...
  • Já jenom, že Češek je Liboslav a Hála není Hába. S... více...
  • Martinovi bych chtěl pogratulovat k výbornému výsl... více...
  • Reklamaci již uplatňovala v pátek večer Dana, neb ... více...
  • To ale není moje bábovka, máme doma jinou formu :)... více...

Partneři

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner