Domů

Facebook

Banner

Zpravodajství

Banner
Banner
Banner

RSS kanál

feed-image ŠK Duras

Brněnský deník

Jak jsme startovali festival
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 24 Červen 2013 21:06

Už pozorný čtenář pravděpodobně ví, jak bude úvodní článek laděný - veškeré informace budou podány s lascivním humorem, bez nadsázky a pravdivě. Nebude to ovšem tak dokonalé, jak to dokázal provést p.Čtvrtníček, když po fotbalové aféře rozhodčích a funkcionářů na maximum zpopularizoval tento národní sport představením "Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit?". Po sérii kvalitní "České sody" se audio a video archív rozrostl o další perly z fotbalového prostředí s podtextem podobným názvu tohoto článku - "Jak jsme startovali web".

 
Šachový festival Duras 2013 - málem padla stovka
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 23 Červen 2013 20:43

Definitivním doplněním startovních listin můžeme po 2. kole konstatovat, že se konečný počet účastníků zastavil na čísle 99. Pro náš pořadatelský tým je to po dvou slabších ročnících jistě velké zadostiučinění. Sice jsme váhali, zda obnovit tradici uzavřených turnajů, zúčastnit se konkurzu se získáním nálepky krajského přeboru a přidat i nějakou třešničku v podobě on-line přenosu, po dvou odehraných kolech to však vypadá jako sázka na dobrého koně. Suma sumárum - 10 účastníků uzavřeného turnaje, 43 hráčů A turnaje a 46 hráčů B turnaje.

 
Šachový festival Duras 2013 právě začíná
Napsal uživatel Neklan Vyskočil   
Sobota, 22 Červen 2013 21:18

Úderem 16.00 dnes začne 13. ročník Šachového festivalu Duras 2013, jehož přibližná stovka přihlášených účastníků slibuje zajímavou podívanou. Pro letošní rok připravili pořadatelé v čele s ředitelem festivalu Ing. Rudolfem Moulisem, CSc. několik změn, které jak doufáme budou přínosem. Tou první je obnovení tradice mistrovských turnajů, které letos reprezentuje IM turnaj s možností plnění norem IM, WGM a WIM. Druhou novinkou je online přenos z deseti vybraných šachovnic, konkrétně ze všech pěti partií mistrovského turnaje a z prvních pěti stolů openu A. Ten je současně krajských přeborem v kategoriích muži, ženy, H18, H20, D18 a D20. Hraje se každý den od 16.00 v sokolovně Brno - Řečkovice na Vážného 19 (konečná tram 1, poté 2 minuty dolů po Vážného) a pokud přímo nehrajete, přijďte se určitě podívat. Pro úplnost a více informací udávám nezbytné odkazy na startovní listiny IM turnaje, openu A, openu B, online přenosu a fotogalerii.

 
MČR družstev mladších žáků v rapidu: Tábor 2013
Napsal uživatel Radek Strnad   
Středa, 19 Červen 2013 18:24

Díky mému pracovnímu vytížení jsme poslední z jihomoravských klubů, které se účastnily mistrovství a ještě nenapsaly článek. Tak se pokusím toto rychle napravit. O minulém šachovém víkendu se stalo několik událostí. Některé pozitivní, některé negativní. Pozitivní bylo místo, kde se MČR odehrálo – krásné město Tábor a k tomu velmi příjemný areál hotelu Dvořák téměř v centru města. Pro pány je zajímavé, že tento hotel vznikl z areálu bývalého pivovaru. Strava skromná, ale poměrně kvalitní, hrací sál byl klimatizován, takže v horkých víkendových dnech měly děti velmi dobré podmínky ke hře. Jen rozhodčího bylo třeba vystřídat nejlépe ještě půl hodiny před začátkem turnaje. Nestalo se, losování bylo divné až nekorektní – zmatek nad zmatek. Podrobnosti si můžete přečíst v článku pana Hurty na webu JMŠS. Pojďme se na události minulého víkendu podívat trochu podrobněji:

 
Nové kulturní centrum v Jundrově pokřtěno 9.6.2013 Šachovým dnem!
Napsal uživatel Neklan Vyskočil   
Pondělí, 17 Červen 2013 10:00

Na výše uvedené datum jsme ve spolupráci s místním ASclubem Jundrov uspořádali v pěkné lokalitě této brněnské městské části Šachový den, který byl premiérovou šachovou akcí v tomto krásném a pro šachy bezesporu důstojném stánku. Otazníky nad přemírou víkendového šachu se po sobotním hustopečském klání naštěstí podařilo rozptýlit aktivní politikou osobní i mediální a přirozeně také díky nadšení, díky němuž mnozí neváhali obětovat celý víkend královské hře. 
 
Hustopeče letos téměř bez velmistrů, avšak s úspěchem pro naše barvy!
Napsal uživatel Neklan Vyskočil   
Sobota, 15 Červen 2013 20:42

Závěrečný podnik Grand Prix v rapid šachu se pod tradičním názvem O pohár starosty města dobrého vína odehrál jako v minulých letech v Hustopečích, proti minulým letům však za mírně kvantitativní a především více kvalitativní neúčasti české a slovenské špičky. Důvodem jest úbytek velkých sponzorů, který znamenal výrazné snížení cenového fondu (např. 1. cena 4.000,-Kč, loni 9.000,-Kč), nulové startovné pro velmistry nebo absenci poturnajového rautu jen pro zvané. To však na druhé straně znamenalo šanci pro "prostý lid", hlavně pak hráče z druhé či třetí vlny minulých ročníků. Naše barvy letos reprezentoval kvartet Petr Skácelík, IM Neklan Vyskočil, Martin Blahynka a řidič Pavel Menčík. A jak jsme si vedli?
 
Oddílový přebor Durasu v bleskové hře aneb narozeninový turnaj Martina Tajovského
Napsal uživatel Neklan Vyskočil   
Pátek, 14 Červen 2013 11:18

Po loňském dubnovém klání se letošní přebor Durasu v bleskové hře uskutečnil na poslední chvíli, a to 6.6.2013 jako součást narozeninového turnaje Martina Tajovského. Druhý tradiční oslavenec Mirek Jurka vzhledem ke zdravotní indispozici bohužel přijít nemohl. Turnaj byl otevřený pro všechny a speciálně pro Durasáky a jejich hosty v sezóně 2012/2013 byly určeny ceny v kategoriích Elo nad 2000 a do 2000.
 
MČR družstev st. žáků a MČR klubových dvojic do 10 let v rapid šachu: Zaječice 2013
Napsal uživatel Radek Strnad   
Úterý, 04 Červen 2013 13:20

Je to neuvěřitelné, ale letos se v Junior centru na Sečské přehradě odehrál již 51. ročník MČR šestičlenných družstev starších žáků a turnaj klubových dvojic do 10 let v rapid šachu. Náš klub měl v obou soutěžích své týmy, které patřily k favoritům. V soutěži družstev st. žáků jsme byli nasazená čtyřka a v soutěži dvojic dokonce tým č.1. Po úspěších na MČR a dobře zvládnutém závěru dorostenecké extraligy jsme pomýšleli v obou soutěžích na medaile. Koho zajímá, jak jsme se v Seči měli a jak to všechno dopadlo, ať čte dál…

 
Zajímavé šachové akce v příštím týdnu
Napsal uživatel Neklan Vyskočil   
Sobota, 01 Červen 2013 11:46

Příští týden bude bohatý na šachové události, z nichž dvě má na svědomí náš klub. Tou první bude přebor Durasu v bleskové hře jednotlivců, který se bude konat ve čtvrtek 6.6.2013 od 18.30 ve sportovní hale na Vodové, a to v rámci společné oslavy narozenin našich členů FM Miroslava Jurky (3.6.) a Martina Tajovského (5.6.).
Poté bude v sobotu 8.6.2013 následovat významný rapid turnaj v Hustopečích O pohár starosty města dobrého vína, který je i letos závěrečným podnikem Grand Prix.
No a v neděli 9.6.2013 si nezapomeňte udělat čas na šachový den v Jundrově, který pořádáme společně s místním ASclubem v nově postaveném, krásném kulturním centru. Program začne od 9.00 - 12.00 přednáškou předsedy komise rozhodčích Mgr. Ladislava Palovského, která s názvem "Nebojte se zeptat aneb Kurz šachových pravidel a legislativy" již napovídá o spíše neformálním, ale o to více užitečném fóru pro všechny zájemce o rozhodcovské "špeky". Po polední přestávce začne od 14.00 rapid turnaj, v němž bude na ceny rozdělen celý účastnický vklad. Konec akce je plánován na 19.00, tak neváhejte a dondite aspoň na čučku!Smile

 
Přebor Brna v bleskové hře jednotlivců - letos bez medaile
Napsal uživatel Neklan Vyskočil   
Sobota, 01 Červen 2013 07:30

Po úspěšné soutěži družstev pokračoval přebor Brna kvalifikací jednotlivců, která byla velmi zajímavá a někteří favorité se třásli o postup. Poměrně velké množství silných bleskových hráčů bylo rozděleno do dvou 16-členných skupin, z nichž postupovalo nejlepších sedm a lepší z 8. místa. Přímý postup pak měl loňský vítěz FM David Holemář. Favorité však nakonec přece jen sítem kvalifikace prošli, až na jediného - našeho Petra Skácelíka. A jak jsme si vedli my? 
 
Přebor Brna v bleskové hře družstev - skvělým finišem jsme obhájili zlato!
Napsal uživatel Neklan Vyskočil   
Pátek, 24 Květen 2013 09:18

Po vyškovském těsně druhém doběhu jsem vyhlásil odvetu na již 57. přeboru Brna družstev. Tradičního klání se letos zúčastnilo 12 družstev, z nichž jsme v herně Lokomotivy na Staňkové postavili tyto tři týmy:

A - 1. GM Michalík 10,5/11  2. IM Vyskočil 9,5/11  3. FM Jurka 9,5/11  4. Skácelík 8/11
B - 1. Mudra 7,5/11  2. Tajovský 7/11  3. Donnert 4,5/11  4. Dvořák 8/11
C - 1. Tomeš Z. 1,5/7  2. Sysel 2,5/8  3. Hyrš 4,5/9  4. Menčík 4/8  5. Věžník 2,5/7  6. Fuchs L. 0/5
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 10 z 81
Banner

Poslední komentáře

  • Já jenom, že Češek je Liboslav a Hála není Hába. S... více...
  • Martinovi bych chtěl pogratulovat k výbornému výsl... více...
  • Reklamaci již uplatňovala v pátek večer Dana, neb ... více...
  • To ale není moje bábovka, máme doma jinou formu :)... více...
  • Děkujeme za pochvalu. S těmi děvčaty Vám musím dát... více...

Partneři

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner