Domů

Facebook

Banner

Zpravodajství

Banner
Banner
Banner

RSS kanál

feed-image ŠK Duras

Brněnský deník

Hradní věž 2013
Napsal uživatel Radek Strnad   
Středa, 24 Duben 2013 13:59

Pro šachové fandy nejen z Durasu a milovníky krásné přírody a čerstvého vzduchu bych tady měl jedem pěkný víkendový typ: tradiční šachový turnaj v rapid šachu pro mládež do 18 let "HRADNÍ VĚŽ 2013". Turnaj se hraje v Brumově-Bylnici, v malebném Valašsku. Je to turnaj na pohodu, 8 kol, finále hrají dva nejlepší ze starší kategorie na místní zřícenině hradu se živými šachy. Je to moc pěkný zážitek. Zdá se, že náš Ondra je nejtradičnější účastník tohoto turnaje. Takže letos jedeme zase. Propozice naleznete ZDE, nějaké info o brumovském hradě naleznete ZDE. Naše rodinka odjíždí z Brna již v pátek a zůstáváme do neděle. Ubytování máme vyzkoušeno ZDE.

Tak kdo si chce užít trochu šachu a k tomu víkend s rodinou v překrásné a čisté valašské přírodě, může se přidat....

 
Bylo nás pět aneb KP družstev mladších žáků 2013
Napsal uživatel Monika Fialová   
Úterý, 23 Duben 2013 21:05

V sobotu 20.4. se konal v ZŠ v Ratíškovicích Krajský přebor družstev mladších žáků. Po adrenalinové výměně proražené zadní pneumatiky u našeho auta - tu jsem neměnila já, ale můj muž se zručností mechanika ze stájí F 1, jsme na místo srazu dojeli všichni včas a mohli tak vyrazit směr Ratíškovice.

 
Extraliga družstev dorostu: 4 díl
Napsal uživatel Radek Strnad   
Úterý, 16 Duben 2013 14:22

Říká se konec dobrý - všechno dobré. A tak to také bylo. Náš „A“ tým 4x zvítězil a udržel svoji extraligovou příslušnost i pro příští sezonu. Naše cesta za udržení extraligy nebyla ale vůbec jednoduchá. V pátek dopoledne nám nejdříve onemocněla Petra Masáková. Rychle bylo nutné připravit k odjezdu Aru Martirosyana, jejího náhradníka (děkuji Martirosyanovým za rychlé jednání a vstřícnost). Děravé cesty na Vysočinu, kuchař, který patří spíš do kriminálu, než do kuchyně atd. Kdo chce, ať čte dál.

 
KP jednotlivců v rapidu před turnajem v Rajhradě
Napsal uživatel Zdeněk Vojáček   
Čtvrtek, 04 Duben 2013 20:47

Téměř měsíc trvalo mládežnickému komisaři než uveřejnil průběžná pořadí po čtvrtém turnaji v seriálu krajských turnajů elektronickou cestou. Návštěvníci mládežnických akcí mohli tato pořadí /včetně postupových pozic/ shlédnout na nástěnce v předsálí hrací místnosti na Staňkové. Několik dní před předposledním turnajem letošního seriálu se začínají rýsovat praktické šance jednotlivých kandidátů na republikové finále. Nyní probíhá vyhodnocení přihlášek na pořadatele tohoto mistrovství, které se uskuteční v polovině září letošního roku. Jaké jsou šance našich svěřenců v boji o postupové příčky?

 
Kalendář šachových akcí na duben 2013
Napsal uživatel Zdeněk Vojáček   
Pondělí, 01 Duben 2013 20:58

Jaro jaksi ne a ne nastat, přestože svátky jara jsou za námi. Duben je pravidelně měsícem, kdy vrcholí nejvyšší soutěže družstev mládeže. První dubnovou sobotu zavítáme do Rajhradu na předposlední KP v mládežnickém rapidu letošního cyklu. Jsou již známé postupující desky v jednotlivých kategoriích. Čeká nás – vězme, že úspěšné – jednodenní klání v krajském turnaji družstev MŽ. Na republikové finále postoupí první tři týmy konečného pořadí. Máme za sebou veleúspěšné vystoupení mládeže na MČR v Koutech nad Desnou – viz články na klubovém webu. Byly dohrány soutěže družstev dospělých. Jejich samostatné hodnocení je v kompetenci kapitánů.

 
1. liga východ - Duras Brno "A" - Staré Město 3,5 : 4:5 aneb po Karviné stále v útlumu
Napsal uživatel Neklan Vyskočil   
Úterý, 26 Březen 2013 10:53

V 9. kole bylo naším soupeřem družstvo Starého Města. To má po časech hojnosti v posledních letech starosti se záchranou a nejinak tomu je i letos. Naše postupové ambice se po porážce v klíčovém utkání minulého kola v Karviné smrskly do teoretické roviny, a tak jsem si ani nedělal těžkou hlavu se sestavou. Za omluvené GM Petera Michalíka, IM Romana Chytilka a Ondru Nepomuckého jsem náhradu měl, a tak jsme v domácím prostředí sportovní haly na Vodové vyrukovali s touto sestavou: 1. GM Tomáš Polák, 2. IM Neklan Vyskočil, 3. Martin Blahynka, 4. Jiří Nehybka, 5. FM Jiří Majer, 6. Vladimír Ševčík, 7. Petr Skácelík, 8. Vít Bureš. Naši soupeři postrádali prakticky jen Feru Vránu - 1. IM Pavel Zpěvák, 2. IM Jan Sosna, 3. Petr Bažant jr., 4. Jakub Uříčář 5. Jaroslav Sháněl, 6. Petr Bažant sr., 7. Petr Kapusta, 8. Vojtěch Dobeš. Podle sestav jsme tedy byli mírnými favority, ale to v této soutěži až tolik neznamená, vždyť většina letošních výsledků končí buď 4,5 : 3,5 nebo 4 : 4. Zápas pak tyto prognózy jen potvrdil a jeho průběh se točil jako korouhvička tu na jednu stranu, tu na druhou. Jeho průběhem vás nyní opět provedu pomocí diagramů s komentáři.
 
MČR mládeže v šachu 2013: 4. díl
Napsal uživatel Radek Strnad   
Pondělí, 25 Březen 2013 18:44

Minulý čtvrtek 21.3.2013 na obvyklý první jarní den (venku to tak ale vůbec nevypadalo) se odehrál poslední 4. díl MČR v šachu mládeže 2013. Dějištěm byla naše klubovna, kde proběhly gratulace našim mládežníkům, kteří dosáhli na MČR vynikajícího výsledku. Pogratuloval náš předseda Rudolf Moulis, klubový kolegové a kamarádi a také přítomní rodičové. Každý z medailistů obdržel dortík s šachovou výzdobou a ti, kteří na medaile jen těsně nedosáhli, odešli alespoň s pořádně velkou čokoládou. Pokud budete chtít mrknout na nějaké foto, klikněte na nadpis a vše budete mít jak na dlani.

 
MČR mládeže v šachu 2013: 3. díl
Napsal uživatel Radek Strnad   
Neděle, 17 Březen 2013 19:25

ŠK DURAS BVK Královo Pole má nejúspěšnější mládežnický oddíl v České republice!! Se ziskem jedné zlaté (Martin Blahynka), jedné stříbrné (Ara Martirosyan), jedné bronzové medaile (Petr Glozar) a jednoho čtvrtého místa (Radek Zeman) jsme spolu s Beskydskou Šachovou školou Frýdek-Místek nejúspěšnější výpravou Mistrovství republiky. Dokonce bych si dovolil nás vyhlásit v tomto směru za vítěze, neboť jsme medaile vybojovali v prestižních kategoriích chlapců, zatímco BŠŠ sbírala vavříny spíše v dívčích kategoriích. Vše ještě doplnili Martin Kladňák a Petr Zuziak druhým a třetím místem v Národním Openu. Za tento skvělý výsledek patří můj dík GM Tomáši Polákovi, který odvedl opět vynikající trenérskou práci a také přítomným rodičům Michalu Zavadilovi, Monice Fialové a Artymu Martirosyanovi, kteří, také s mojí maličkostí, dokázali vytvořit po dobu mistrovství příjemnou a pohodovou atmosféru v týmu. Dík za skvělé výkony za šachovnicí patří také všem reprezentantům našeho klubu, kdy kluci byli v pohodě a také konečně projevili velkou chuť vítězit i v situacích, kdy bylo třeba vyhrát a na šachovnici to až tak nevypadalo. Na on-linech nám připravili určitě spoustu krásných šachových zážitků.

V našem klubu odvádí výbornou práci také trenéři naší treninkové „B“ a „C“ skupiny (Láďa Palovský, Pepa Hladík, Zdeněk Vojáček a Evka Pekárková). Zde se mladí talenti rychle učí a již v útlém věku se nejlepší z nich dostávají do „A“ skupiny, kde se pod vedením Tomáše Poláka mohou rychle zlepšovat. A nyní se pojďme na výsledky podívat podrobněji:

 
1. liga východ - ŠKK Karviná - Duras A 5,5 : 2,5 aneb od vyhraného zápasu do kruté porážky
Napsal uživatel Neklan Vyskočil   
Čtvrtek, 14 Březen 2013 10:38

Dlouho očekávaný zápas v Karviné byl z hlediska našich postupových nadějí klíčový. Situace před tímto zápasem byla lepší pro Karvinou, která na nás měla dvoubodový náskok. Do postupové tajenky však mohla zasáhnout i Orlová, která měla stejně bodů jako my a v porovnání s námi o něco lepší celkové skóre. V každém případě však před námi stála jednoznačná povinnost vyhrát, čemuž odpovídala i sestava na tento mač: 1. GM Tomáš Polák, 2. GM Peter Michalík, 3. IM Roman Chytilek, 4. IM Neklan Vyskočil, 5. Martin Blahynka, 6. Ondřej Nepomucký, 7. FM Miroslav Jurka, 8. Petr Skácelík. To je zřejmě vůbec nejsilnější sestava, kterou jsme schopni dát dohromady, a tak jsem věřil v celkový úspěch. Zahanbit se však nenechali ani Karviňáci, kteří postavili očekávanou sestavu 1. IM Marián Jurčík, 2. IM Pavel Šimáček, 3. FM Vojtěch Zwardoň, 4. IM Petr Poloch, 5. FM Jaroslav Sobek, 6. FM Jaroslav Olšar, 7. Ernest Gibiec, 8. FM Josef Lys. Zápas byl po dohodě kapitánů posunut na 12.00, což nám vyhovovalo z hlediska delšího spánku před zápasem a nakonec i nevlídného počasí. 
 
MČR mládeže v šachu 2013: 2. díl
Napsal uživatel Radek Strnad   
Čtvrtek, 14 Březen 2013 09:06

Venku mrzne, právě jsme se vrátili z výletu na Červenohorské sedlo, na které jsme nakonec nedošli. V krbu praská oheň a vůně čerstvě vyrobeného svařáčku umocňuje pohodu, která vládne na naší horské chatě. Nálada je dobrá (jinak to ani nemůže být), začíná příprava na sedmé kolo Mistrovství republiky mládeže v šachu. Nebojte se, svařáček nepatří do rukou mládeže, na to přísně dbáme! Tento podpůrný prostředek občas užívá dospělácká část naší výpravy. A na tu antidopingová komise nemůže... Máme za sebou dvě třetiny turnaje (6 kol) a čeká nás poslední, ta nejdůležitější třetina, kdy se vše rozhoduje a nervy jsou na pochodu… Tak se pojďme krátce podívat, jak se daří našim mládežníkům:

 
MČR mládeže v šachu 2013: 1. díl
Napsal uživatel Radek Strnad   
Úterý, 12 Březen 2013 11:12

Minulou sobotu 9.3.2013 bylo opět v hotelu Dlouhé Stráně (Kouty nad Desnou) zahájeno MČR v praktickém šachu mládeže. Tož jsme zazpívali hymnu a bylo zahájeno. Nedorazil naštěstí žádný prezident, ani ten odcházející ani nově příchozí. Tak jsem se nemusel k nikomu otáčet zády, ani nějak významně hvízdat na prsty (vlastně to pořádně neumím), ani se mi nehonily hlavou takové ty negativní myšlenky v tom smyslu, jestli náhodou my Češi nejsme divní týpci, když si dobrovolně do čela toho našeho českého stáda volíme takovéto…. „lidi“. A tak celé naší výpravě poběží v hlavě celý týden jen hrací deska se 64 poli, po kterých budeme posunovat 32 kamarádů, polovinu bílých a polovinu černých (ježíš, doufám, že nevypadám jako rasista) a vystavovat je nejrůznějším válečným situacím, kdy mnohé z nich pro ně nebudou vůbec příjemné…

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 10 z 79

Poslední komentáře

  • Ahoj Neklane, krásný článek :-) . Já zase s potěše... více...
  • Dovolím si pár poznámek k partii s rumunským repre... více...
  • Za celou tridu můžu vyjádřit upřímnou soustrast a ... více...
  • Jseš borec Radku, fotbalový komentář nemá chybu, k... více...
  • Super článek, přečtený jedním dechem! Zákulisní dr... více...

Partneři