Domů

Facebook

Banner

Zpravodajství

Banner
Banner
Banner

RSS kanál

feed-image ŠK Duras

Brněnský deník

Soustředění mládeže ŠK DURAS na Stupavě
Napsal uživatel Radek Strnad   
Čtvrtek, 15 Srpen 2013 12:34

V týdnu od 3.8. do 10.8.2013 proběhl již 5. ročník letního týdenního soustředění talentované mládeže ŠK DURAS, jak jinak - v pensionu „U 4 Růžiček“ na Stupavě. Soustředění se zúčastnili Radek Zeman, Petr Zuziak, Dan Daněk, Martin Kladňák a mladíčci Petr Glozar, David Barák a Matyáš Zavadil. V druhé polovině týdne nás posílil také Martin Blahynka. Napůl šachově a napůl organizačně se účastnil také Ondra Strnad. Počasí bylo snad nejhorší, jaké nás mohlo potkat. Úmorná vedra po celý týden nám znemožnila provozovat jakékoliv pohybové aktivity. Šachové přednášky pod vedením GM Tomáše Poláka byly v těch vedrech také velmi náročné na udržení pozornosti, o odehraných tématických rapid turnajích ani nemluvím… Ale vše jsme nakonec zvládli a přežili bez újmy na zdraví a tak se, šachově posíleni, můžeme prsama vrhnout do nové sezony…

 
Beseda s GM Jansou a IM Augustinem - 50 let od zlaté medaile na Akademickém mistrovství světa v Budvě
Napsal uživatel Administrator   
Čtvrtek, 15 Srpen 2013 15:46

Srdečně zveme šachovou veřejnost na besedu s přímými účastníky a držiteli zlaté medaile z Akademického mistrovství světa v Budvě 1963 GM Vlastimilem Jansou a pokud zdraví dovolí také s brněnským šachistou IM Josefem Augustinem, která proběhne v sobotu 31. srpna od 14:30 hod, po skončení bleskového turnaje při ČEZ TALENT FESTIVALU na Podnikatelské fakultě VUT v Brně.

 
Olomoucké šachové léto 2013
Napsal uživatel Neklan Vyskočil   
Středa, 14 Srpen 2013 08:53

Ve dnech 30.7. - 8.8.2013 se v hlavním hanáckém městě konalo Olomoucké šachové léto. Místem konání byl hotel Flora, v němž se uskutečnilo celkem 7 turnajů - uzavřené GM a IM turnaje, open, turnaj seniorů, rapid, blesk a MČR zrakově postižených. My jsme měli zastoupení v open turnaji, kde se mezi 139 účastníky představili Martin Blahynka a Michal Věžník. 
 
Dva týdny v Pardubicích II. - velmistrovský open
Napsal uživatel Neklan Vyskočil   
Neděle, 11 Srpen 2013 19:11

Po skončení turnaje družstev jsem chtěl stihnout ještě jeden turnaj, protože se nedal vyloučit můj nástup do zaměstnání. Rozhodoval jsem se mezi pěkným turnajem v Táboře (začínal hned po Pardubicích), kde jsem v minulosti už dvakrát hrál a pokračováním mé pardubické anabáze v podobě velmistrovského openu, který začínal v pátek 19.7.2013. V prospěch Pardubic hovořila kvalita, a tak jsem se snažil ještě na poslední chvíli dohodnout s ředitelem festivalu Honzou Mazuchem na přijatelných podmínkách. To se nakonec podařilo ve čtvrtek ráno, a tak jsem rychle kontaktoval kuřimskou výpravu otce a syna Majerů, o kterých jsem věděl, že pojedou právě ve čtvrtek. Naštěstí pro mě bylo v autě ještě jedno místo volné (třetím byl Honza Košata), a tak jsem se nakonec přes Lelekovice přesouval na kuřimské nádraží, kde jsem se někdy okolo 15.30 setkal se svými loňskými spoluhráči. 
 
Dva týdny v Pardubicích I. - KONICA MINOLTA OPEN (družstva)
Napsal uživatel Neklan Vyskočil   
Sobota, 10 Srpen 2013 10:35

Poprvé ve své historii jsem se rozhodl na pardubickém megafestivalu CZECH OPEN strávit více než jeden týden. Důvodů bylo více, ten hlavní byl však pracovní. Zatímco v minulosti (dá se říct nepřetržitě od roku 1989) jsem práci vždycky měl, teď tomu bylo naopak. S více volným časem jsem se tak nemusel ohlížet na dovolenou a mohl vyzkoušet více než jeden pardubický turnaj. Svoje povídání začnu tradiční soutěží 4-členných družstev, letos nazvanou KONICA MINOLTA OPEN. Tento turnaj získává především díky svému 4-dennímu modelu, kdy si stačí od čtvrtka do neděle vybrat většinou jen jeden den dovolené, na čím dál větší oblibě a letos padnul dokonce rekord v počtu zúčastněných družstev i hráčů - přesně 120 družstev a 601 hráčů! Druhou stranou mince je však to, že i díky této skutečnosti ubývá hráčů pro hlavní pardubické openy A - E. Pokud vás zajímá, jak si vedlo naše družstvo Durasu, čtěte dále.
 
Rozhovor s Martinem Blahynkou
Napsal uživatel Neklan Vyskočil   
Středa, 31 Červenec 2013 16:01

Na stránkách Olomouckého šachového svazu byl před pár dny zveřejněn rozhovor s naším Martinem Blahynkou, který je výrazným talentem českého mládežnického šachu. Rozhovor, který vznikl ještě před naším červnovým Šachovým festivalem Duras 2013, je určitě zajímavý a doporučuji jej k přečtení. Důvodem tohoto načasování pak může být v těchto dnech odstartovavší festival šachových turnajů Olomoucké šachové léto, kde právě před rokem Martin splnil v silném open turnaji svou první normu mezinárodního mistra. O další podobný úspěch se bude Martin pokoušet i letos, tak mu držme palce! Partie z jednotlivých turnajů můžete sledovat online, podrobné výsledky potom na chess-results
 
Šachový festival Duras 2013 minulostí, v hlavních rolích žáci a ženy!
Napsal uživatel Neklan Vyskočil   
Středa, 03 Červenec 2013 09:46

Symbolicky s posledním červnovým dnem skončilo i poslední kolo festivalu šachových turnajů Duras 2013. Ten proběhl i letos v řečkovické sokolovně a oproti loňsku se open A hrál jako krajský přebor již ve všech kategoriích - muži, ženy, H18, H20, D18 a D20. Součástí festivalu byl po několika letech také uzavřený mistrovský turnaj s možností plnění norem IM, WGM a WIM, doprovodnou akcí pak bleskový turnaj. Vydařenou novinkou byl online přenos z deseti vybraných šachovnic, tedy přesně z celého IM turnaje a z prvních pěti šachovnic openu A. A jak to celé dopadlo?

 
Šachový festival Duras 2013 - bleskový turnaj již tuto sobotu!
Napsal uživatel Neklan Vyskočil   
Středa, 26 Červen 2013 08:37

V rámci Šachového festivalu Duras 2013 pořádáme v sobotu 29.6.2013 bleskový turnaj. Prezence do 9.30, účastnit se mohou všichni šachisté bez rozdílu pohlaví, věku a výkonnosti. Dle počtu účastníků hrajeme na 11-15 kol, přihlásit se stačí při prezenci. Propozice k turnaji naleznete v našem kalendáři nebo zde.
 
Jak jsme startovali festival
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 24 Červen 2013 21:06

Už pozorný čtenář pravděpodobně ví, jak bude úvodní článek laděný - veškeré informace budou podány s lascivním humorem, bez nadsázky a pravdivě. Nebude to ovšem tak dokonalé, jak to dokázal provést p.Čtvrtníček, když po fotbalové aféře rozhodčích a funkcionářů na maximum zpopularizoval tento národní sport představením "Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit?". Po sérii kvalitní "České sody" se audio a video archív rozrostl o další perly z fotbalového prostředí s podtextem podobným názvu tohoto článku - "Jak jsme startovali web".

 
Šachový festival Duras 2013 - málem padla stovka
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 23 Červen 2013 20:43

Definitivním doplněním startovních listin můžeme po 2. kole konstatovat, že se konečný počet účastníků zastavil na čísle 99. Pro náš pořadatelský tým je to po dvou slabších ročnících jistě velké zadostiučinění. Sice jsme váhali, zda obnovit tradici uzavřených turnajů, zúčastnit se konkurzu se získáním nálepky krajského přeboru a přidat i nějakou třešničku v podobě on-line přenosu, po dvou odehraných kolech to však vypadá jako sázka na dobrého koně. Suma sumárum - 10 účastníků uzavřeného turnaje, 43 hráčů A turnaje a 46 hráčů B turnaje.

 
Šachový festival Duras 2013 právě začíná
Napsal uživatel Neklan Vyskočil   
Sobota, 22 Červen 2013 21:18

Úderem 16.00 dnes začne 13. ročník Šachového festivalu Duras 2013, jehož přibližná stovka přihlášených účastníků slibuje zajímavou podívanou. Pro letošní rok připravili pořadatelé v čele s ředitelem festivalu Ing. Rudolfem Moulisem, CSc. několik změn, které jak doufáme budou přínosem. Tou první je obnovení tradice mistrovských turnajů, které letos reprezentuje IM turnaj s možností plnění norem IM, WGM a WIM. Druhou novinkou je online přenos z deseti vybraných šachovnic, konkrétně ze všech pěti partií mistrovského turnaje a z prvních pěti stolů openu A. Ten je současně krajských přeborem v kategoriích muži, ženy, H18, H20, D18 a D20. Hraje se každý den od 16.00 v sokolovně Brno - Řečkovice na Vážného 19 (konečná tram 1, poté 2 minuty dolů po Vážného) a pokud přímo nehrajete, přijďte se určitě podívat. Pro úplnost a více informací udávám nezbytné odkazy na startovní listiny IM turnaje, openu A, openu B, online přenosu a fotogalerii.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 10 z 82
Banner

Poslední komentáře

  • Já jenom, že Češek je Liboslav a Hála není Hába. S... více...
  • Martinovi bych chtěl pogratulovat k výbornému výsl... více...
  • Reklamaci již uplatňovala v pátek večer Dana, neb ... více...
  • To ale není moje bábovka, máme doma jinou formu :)... více...
  • Děkujeme za pochvalu. S těmi děvčaty Vám musím dát... více...

Partneři

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner