Domů

Facebook

Banner

Zpravodajství

Banner
Banner
Banner

RSS kanál

feed-image ŠK Duras

Brněnský deník

MČR mládeže v šachu 2013: 4. díl
Napsal uživatel Radek Strnad   
Pondělí, 25 Březen 2013 18:44

Minulý čtvrtek 21.3.2013 na obvyklý první jarní den (venku to tak ale vůbec nevypadalo) se odehrál poslední 4. díl MČR v šachu mládeže 2013. Dějištěm byla naše klubovna, kde proběhly gratulace našim mládežníkům, kteří dosáhli na MČR vynikajícího výsledku. Pogratuloval náš předseda Rudolf Moulis, klubový kolegové a kamarádi a také přítomní rodičové. Každý z medailistů obdržel dortík s šachovou výzdobou a ti, kteří na medaile jen těsně nedosáhli, odešli alespoň s pořádně velkou čokoládou. Pokud budete chtít mrknout na nějaké foto, klikněte na nadpis a vše budete mít jak na dlani.

 
MČR mládeže v šachu 2013: 3. díl
Napsal uživatel Radek Strnad   
Neděle, 17 Březen 2013 19:25

ŠK DURAS BVK Královo Pole má nejúspěšnější mládežnický oddíl v České republice!! Se ziskem jedné zlaté (Martin Blahynka), jedné stříbrné (Ara Martirosyan), jedné bronzové medaile (Petr Glozar) a jednoho čtvrtého místa (Radek Zeman) jsme spolu s Beskydskou Šachovou školou Frýdek-Místek nejúspěšnější výpravou Mistrovství republiky. Dokonce bych si dovolil nás vyhlásit v tomto směru za vítěze, neboť jsme medaile vybojovali v prestižních kategoriích chlapců, zatímco BŠŠ sbírala vavříny spíše v dívčích kategoriích. Vše ještě doplnili Martin Kladňák a Petr Zuziak druhým a třetím místem v Národním Openu. Za tento skvělý výsledek patří můj dík GM Tomáši Polákovi, který odvedl opět vynikající trenérskou práci a také přítomným rodičům Michalu Zavadilovi, Monice Fialové a Artymu Martirosyanovi, kteří, také s mojí maličkostí, dokázali vytvořit po dobu mistrovství příjemnou a pohodovou atmosféru v týmu. Dík za skvělé výkony za šachovnicí patří také všem reprezentantům našeho klubu, kdy kluci byli v pohodě a také konečně projevili velkou chuť vítězit i v situacích, kdy bylo třeba vyhrát a na šachovnici to až tak nevypadalo. Na on-linech nám připravili určitě spoustu krásných šachových zážitků.

V našem klubu odvádí výbornou práci také trenéři naší treninkové „B“ a „C“ skupiny (Láďa Palovský, Pepa Hladík, Zdeněk Vojáček a Evka Pekárková). Zde se mladí talenti rychle učí a již v útlém věku se nejlepší z nich dostávají do „A“ skupiny, kde se pod vedením Tomáše Poláka mohou rychle zlepšovat. A nyní se pojďme na výsledky podívat podrobněji:

 
1. liga východ - ŠKK Karviná - Duras A 5,5 : 2,5 aneb od vyhraného zápasu do kruté porážky
Napsal uživatel Neklan Vyskočil   
Čtvrtek, 14 Březen 2013 10:38

Dlouho očekávaný zápas v Karviné byl z hlediska našich postupových nadějí klíčový. Situace před tímto zápasem byla lepší pro Karvinou, která na nás měla dvoubodový náskok. Do postupové tajenky však mohla zasáhnout i Orlová, která měla stejně bodů jako my a v porovnání s námi o něco lepší celkové skóre. V každém případě však před námi stála jednoznačná povinnost vyhrát, čemuž odpovídala i sestava na tento mač: 1. GM Tomáš Polák, 2. GM Peter Michalík, 3. IM Roman Chytilek, 4. IM Neklan Vyskočil, 5. Martin Blahynka, 6. Ondřej Nepomucký, 7. FM Miroslav Jurka, 8. Petr Skácelík. To je zřejmě vůbec nejsilnější sestava, kterou jsme schopni dát dohromady, a tak jsem věřil v celkový úspěch. Zahanbit se však nenechali ani Karviňáci, kteří postavili očekávanou sestavu 1. IM Marián Jurčík, 2. IM Pavel Šimáček, 3. FM Vojtěch Zwardoň, 4. IM Petr Poloch, 5. FM Jaroslav Sobek, 6. FM Jaroslav Olšar, 7. Ernest Gibiec, 8. FM Josef Lys. Zápas byl po dohodě kapitánů posunut na 12.00, což nám vyhovovalo z hlediska delšího spánku před zápasem a nakonec i nevlídného počasí. 
 
MČR mládeže v šachu 2013: 2. díl
Napsal uživatel Radek Strnad   
Čtvrtek, 14 Březen 2013 09:06

Venku mrzne, právě jsme se vrátili z výletu na Červenohorské sedlo, na které jsme nakonec nedošli. V krbu praská oheň a vůně čerstvě vyrobeného svařáčku umocňuje pohodu, která vládne na naší horské chatě. Nálada je dobrá (jinak to ani nemůže být), začíná příprava na sedmé kolo Mistrovství republiky mládeže v šachu. Nebojte se, svařáček nepatří do rukou mládeže, na to přísně dbáme! Tento podpůrný prostředek občas užívá dospělácká část naší výpravy. A na tu antidopingová komise nemůže... Máme za sebou dvě třetiny turnaje (6 kol) a čeká nás poslední, ta nejdůležitější třetina, kdy se vše rozhoduje a nervy jsou na pochodu… Tak se pojďme krátce podívat, jak se daří našim mládežníkům:

 
MČR mládeže v šachu 2013: 1. díl
Napsal uživatel Radek Strnad   
Úterý, 12 Březen 2013 11:12

Minulou sobotu 9.3.2013 bylo opět v hotelu Dlouhé Stráně (Kouty nad Desnou) zahájeno MČR v praktickém šachu mládeže. Tož jsme zazpívali hymnu a bylo zahájeno. Nedorazil naštěstí žádný prezident, ani ten odcházející ani nově příchozí. Tak jsem se nemusel k nikomu otáčet zády, ani nějak významně hvízdat na prsty (vlastně to pořádně neumím), ani se mi nehonily hlavou takové ty negativní myšlenky v tom smyslu, jestli náhodou my Češi nejsme divní týpci, když si dobrovolně do čela toho našeho českého stáda volíme takovéto…. „lidi“. A tak celé naší výpravě poběží v hlavě celý týden jen hrací deska se 64 poli, po kterých budeme posunovat 32 kamarádů, polovinu bílých a polovinu černých (ježíš, doufám, že nevypadám jako rasista) a vystavovat je nejrůznějším válečným situacím, kdy mnohé z nich pro ně nebudou vůbec příjemné…

 
David Barák přeborníkem Brna v kategorii H10 pro rok 2013/14!
Napsal uživatel Zdeněk Vojáček   
Sobota, 09 Březen 2013 20:13

David BarakI letos začal po roce koncem února třídenní turnaj mládeže za spolupráce Městského šachového svazu Brno a Šachového klubu Lokomotiva Brno, o.s. Protože šlo především o tituly krajských přeborníků ve vypsaných kategoriích, sešla se na startu krajská mládežnická elita, s níž se pravidelně potkáváme na akcích jednotlivců a družstev od kraje výše. Jak to dopadlo v "kraji", je možné shlédnout v příslušném článku krajského webu.

 
Luhačovice 1963
Napsal uživatel Administrator   
Sobota, 09 Březen 2013 20:06

"V šedesátých letech minulého století byly soutěže družstev organizovány podle tohoto schématu: přebory jednotlivých krajů, z nich postupoval vítěz (někdy dva) do I. kola vylučovací soutěže (16), pak se hrálo druhé kolo vylučovací soutěže (8) a čtyři vítězná družstva postoupila do finále, které se hrálo jako několikadenní soustředění. Tak tomu bylo i v roce 1963, kdy do finále postoupil Spartak Brno KPS a zde vybojoval bronzovou medaili." Kdo si chce přečíst více o úspěchu Durasu před 50 lety, tak ať si otevře vzpomínkovou přílohu Jana Kalendovského.

 
!!! Klubová konference - 16.5.2013 v 18:30 - hala Vodova !!!
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 13 Březen 2012 15:43

Vážení šachoví přátelé, zveme Vás co nejsrdečněji na konferenci šachového klubu DURAS BVK - Královo Pole, která se uskuteční ve čtvrtek 16. 5. 2013 od 18:30 hodin v Brně, v zasedací místnosti 204, sportovní hala Vodova 108. Navrhovaný program bude ještě upřesněn a zhruba měsíc před konferencí zveřejněn (info na webu + mailově rozeslán). Tentokrát je konference volební, takže zájemci do výboru klubu - hlaste se!!! 

 
Průběžné pořadí Turnaje v rychlém šachu
Napsal uživatel Rudolf Moulis   
Čtvrtek, 07 Březen 2013 10:20

V příloze naleznete průběžné pořadí Turnaje v rychlém šachu. I dnes je hrací den, tak si přiďte zahrát!

 
Kalendář šachových akcí na březen 2013
Napsal uživatel Zdeněk Vojáček   
Středa, 06 Březen 2013 17:23

Kosí cvrlikání v pozdních nočních hodinách zvěstuje příchod jara. Březen přináší spoustu šachových akcí pro mládež. Mládežnická sezóna počíná gradovat. Gillarův memoriál posunul KP v mládežnickém rapidu do jeho druhé poloviny. Jsou známí krajští přeborníci /viz příslušné články na známých webech/. Březen a MČR mládeže v Koutech nad Desnou k sobě neodmyslitelně patří již několik let. Dohrávají se také soutěže družstev dospělých /nejdříve KP2 a MP/. Koncem měsíce nás čeká velikonoční volno. 

 
Zasněžený Gillarův memoriál vyhráli Filip Svoboda a Michal Žitný
Napsal uživatel Zdeněk Vojáček   
Neděle, 24 Únor 2013 10:57

Přes záplavu sněhových vloček sypajících se už druhý den z nebe jako z čerstvě roztržené peřiny dorazilo po téměř nesjízdných silnicích k dvanáctému ročníku memoriálu Lubomíra Gillara rekordních 110 mladých borců z 16 oddílů.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 10 z 79

Poslední komentáře

  • Ahoj Neklane, krásný článek :-) . Já zase s potěše... více...
  • Dovolím si pár poznámek k partii s rumunským repre... více...
  • Za celou tridu můžu vyjádřit upřímnou soustrast a ... více...
  • Jseš borec Radku, fotbalový komentář nemá chybu, k... více...
  • Super článek, přečtený jedním dechem! Zákulisní dr... více...

Partneři