Domů

Facebook

Banner

Zpravodajství

Banner
Banner
Banner

RSS kanál

feed-image ŠK Duras

Brněnský deník

O pohár bystrcké radnice
Napsal uživatel Neklan Vyskočil   
Pondělí, 16 Září 2013 16:38

Tradiční zařijový rapid O pohár bystrcké radnice psal letos 19. ročník a na šachově deštivé počasí přilákal 58 účastníků. Turnaj byl určitě zajímavý. Jednak místy neformálním úvodním projevem starosty Bystrce a bývalého ministra obrany RNDr. Vladimíra Vetchého, CSc. a druhak během celého turnaje i po něm stejně neformální oslavou šedesátin hlavního bystrckého šachového bosse Jirky Řehůřka, kterému by tento věk i díky mimořádným sportovním aktivitám málokdo hádal. Z našeho klubu se turnaje zúčastnili Petr Skácelík, Michal Věžník, Pavel Menčík a autor těchto řádků IM Neklan Vyskočil. A jak to dopadlo?
 
Matyáš Zavadil - Mistr ČR v rapid šachu do 10 let!
Napsal uživatel Radek Strnad   
Pondělí, 16 Září 2013 10:56

Minulý víkend proběhlo v Klatovech tradiční Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu v kategoriích do 10, 12 a 14 let. Zlato pro náš klub v kategorii H10 získal naprosto nečekaně Matyáš Zavadil, který "vypálil rybník" daleko zkušenějším hráčům. Jeho táta a zároveň trenéra Michal Zavadil zhodnotil Matyášův výkon takto: "Matyášovi se turnaj povedl. Hrál soustředěně, partie, které dobře rozehrál dokázal také vyhrát (porazil nasazenou jedničku Jakuba Voříška). Partie, které nerozehrál dobře prohrál, nebo remízoval. Ta prohra byla ale naštěstí jen jedna...." Matyášovi gratuluji ke skvělému výsledku a přeji mu hodně elánu a chuti do další práce. V kategorii do 10 let se turnaje z naší treninkové skupiny "A" zúčastnil také Matěj Tajovský (Kuřim), který obsadil také vynikající 3. místo, dále Ara Martirosya a Petr Glozar (13. a 14. místo) a David Němec (Kuřim) 29. místo. V Kategorii H14 náš klub reprezentovali Radek Zeman (24. místo) a Dan Daněk (28.místo), kteří zústali trochu za očekáváním. Víme ale, že rapid šach není jejich nejsilnější disciplínou.

Více nám snad časem sdělí rodičovský doprovod, který se turnaje s našimi mládežníky zůčastnil a snad bude časem také nějaká fotogalerie.....

Výsledky jsou ZDE

 
Boskovický víkend
Napsal uživatel Neklan Vyskočil   
Neděle, 15 Září 2013 10:00

o prvním zářijovém víkendu se ve dnech 7.9. - 8.9.2013 odehrál zajímavý boskovický dvojboj. Vše začalo sobotním rapid turnajem O putovní pohár TOPNET a vyvrcholilo nedělním tradičním bleskovým turnajem O putovní pohár Makkabi. Ten se podobně jako v minulém roce hrál jako přebor JMŠS v kategoriích muži, ženy, H18, H20, D18 a D20.
 
O pohár a pohárek BVK se blíží, termín přihlášek prodloužen!
Napsal uživatel Neklan Vyskočil   
Pátek, 13 Září 2013 10:15

ŠK Duras BVK - Královo Pole pořádá v sobotu 21.9.2013, ve spolupráci s MČ Brno - Královo Pole a Kulturním centrem Semilasso již 14. ročník šachového turnaje O pohár BVK, hraný současně jako přebor Brna v rapid šachu. Turnaj se bude konat v tradičních krásných prostorách Semilassa! Jak už se stalo dobrým zvykem, po skončení turnaje bude pro 64 nejlépe umístěných hráčů, ale i ostatních zájemců, kteří se nezúčastnili hlavního rapid turnaje, uspořádán turnaj v bleskovém šachu. Postupový pavouk bude určen dle výsledků v turnaji.

 
Pozvánka na simultánku IM Neklana Vyskočila v rámci 23. ročníku Erbovních slavností Králova Pole
Napsal uživatel Administrator   
Pátek, 13 Září 2013 08:22

Šachový klub Duras pořádá v rámci 23. ročníku Erbovních slavností Králova Pole simultánku mezinárodního mistra Neklana Vyskočila. Hrát se bude v neděli 15.9.2013 od 15.00 v parku na Slovanském náměstí v Králově Poli. Zváni jsou všichni milovníci královské hry, kteří budou chtít změřit síly s nejlepším hráčem Durasu nebo si prostě jen tak zahrát. Pro všechny děti budou připravené drobné upomínkové předměty a jak pevně věříme, i jedno příjemně strávené odpoledne.

 
Petr Mlýnek mistrem ČR seniorů!
Napsal uživatel Neklan Vyskočil   
Pátek, 06 Září 2013 11:19

Ve stínu úmrtí našeho předního člena Mirka Jurky trochu zaniknul velmi pěkný úspěch dalšího z našich členů, čerstvého sedmdesátníka Petra Mlýnka. V rámci Mezinárodního rychnovského šachového festivalu se totiž stal přeborníkem ČR seniorů v kategorii nad 60 let.
 
Zemřel Miroslav Jurka (3.6.1964 – 23.8.2013)
Napsal uživatel Neklan Vyskočil   
Pondělí, 02 Září 2013 18:06

Dne 23.8.2013 mi volá manželka Reného Přibyla Jana Přibylová a sděluje šokující zprávu – Mirek Jurka ráno v 8.15 v nemocnici zemřel. Nacházím se zrovna na turnaji ve Vídni a jsem v přípravě na jednoho ze svých soupeřů. Moje myšlenky však v té chvíli směřují někam docela jinam, polévá mě studený pot. Volám Petra Skácelíka, který naší výpravě zrovna připravuje oběd a ten po vyřčení této zprávy zůstane bez jediné hlásky chvíli nehnutě stát a pak mu naskočí husí kůže. Ani on, Luděk Fuchs a Pavel Krupica coby členové naší vídeňské party, nemůžou uvěřit tomu, že Mirek, ten Mirek, se kterým jsme často vítězili v různých turnajích, už není mezi námi. Abych použil slov jeho ženy Aleny a pracovní kolegyně Jany Přibylové, charakterizující především Mirkovu povahu - odešel „takový hezký člověk“.

 
Zahájení tréninků mládeže ŠK DURAS v nastávající sezóně
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 20 Srpen 2013 09:37

Vážení rodičové, začátek šachové sezóny se pomaličku blíží a s ním i start šachových tréninků naší mládeže. Náš tým talentů ŠK DURAS, pod vedením GM Tomáše Poláka,  startuje pěkně zostra již první čtvrtek v září, tedy 5.9.2013 a jako obvykle od 16:00 hodin. Rád bych se viděl i s rodiči, kde bych chtěl naznačit, co nás všechno čeká v nadcházející sezóně.  První kroužek pokročilé skupiny začátečníků, pod vedením Josefa Hladíka a také skupina začátečníků pod vedením Ládi Palovského startuje druhý čtvrtek v září, tedy 12.9.2013 od 16:00. Byli bychom rádi, kdyby se rodičové mohli chvíli zdržet,  opět bychom s vámi krátce probrali "co nás v nové sezóně čeká". Scházet se budeme, jako obvykle, v našich klubovnách ve sportovní hale Vodova.

 
Tisková zpráva - ČEZ TALENT FESTIVAL
Napsal uživatel Administrator   
Čtvrtek, 15 Srpen 2013 15:51

Šachový klub Lokomotiva Brno zve na 38. ročník šachového festivalu ČEZ TALENT FESTIVAL, jehož součástí je také 3. ročník Akademického mistrovství studentů České republiky. Letos si připomínáme 50. výročí, kdy československá reprezentace studentů přivezla zlato na Akademickém mistrovství světa v Budvě.
 
Soustředění mládeže ŠK DURAS na Stupavě
Napsal uživatel Radek Strnad   
Čtvrtek, 15 Srpen 2013 12:34

V týdnu od 3.8. do 10.8.2013 proběhl již 5. ročník letního týdenního soustředění talentované mládeže ŠK DURAS, jak jinak - v pensionu „U 4 Růžiček“ na Stupavě. Soustředění se zúčastnili Radek Zeman, Petr Zuziak, Dan Daněk, Martin Kladňák a mladíčci Petr Glozar, David Barák a Matyáš Zavadil. V druhé polovině týdne nás posílil také Martin Blahynka. Napůl šachově a napůl organizačně se účastnil také Ondra Strnad. Počasí bylo snad nejhorší, jaké nás mohlo potkat. Úmorná vedra po celý týden nám znemožnila provozovat jakékoliv pohybové aktivity. Šachové přednášky pod vedením GM Tomáše Poláka byly v těch vedrech také velmi náročné na udržení pozornosti, o odehraných tématických rapid turnajích ani nemluvím… Ale vše jsme nakonec zvládli a přežili bez újmy na zdraví a tak se, šachově posíleni, můžeme prsama vrhnout do nové sezony…

 
Beseda s GM Jansou a IM Augustinem - 50 let od zlaté medaile na Akademickém mistrovství světa v Budvě
Napsal uživatel Administrator   
Čtvrtek, 15 Srpen 2013 15:46

Srdečně zveme šachovou veřejnost na besedu s přímými účastníky a držiteli zlaté medaile z Akademického mistrovství světa v Budvě 1963 GM Vlastimilem Jansou a pokud zdraví dovolí také s brněnským šachistou IM Josefem Augustinem, která proběhne v sobotu 31. srpna od 14:30 hod, po skončení bleskového turnaje při ČEZ TALENT FESTIVALU na Podnikatelské fakultě VUT v Brně.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 10 z 83

Poslední komentáře

  • Já jenom, že Češek je Liboslav a Hála není Hába. S... více...
  • Martinovi bych chtěl pogratulovat k výbornému výsl... více...
  • Reklamaci již uplatňovala v pátek večer Dana, neb ... více...
  • To ale není moje bábovka, máme doma jinou formu :)... více...
  • Děkujeme za pochvalu. S těmi děvčaty Vám musím dát... více...

Partneři

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner