Domů

Facebook

Banner

Zpravodajství

Banner
Banner
Banner

RSS kanál

feed-image ŠK Duras

Brněnský deník

Turnaj v rychlém šachu se rozbíhá
Napsal uživatel Rudolf Moulis   
Úterý, 29 Leden 2013 22:14

Ve čtvrtek 24.1 zahájil turnaj v rychlém šachu za slabé účasti prvními dvěma čtyřboji, když Martin Hyrš udolal Radka Strnada 3,5:0,5 a Břetislav Eichler se rozešel smírně 2:2 s Rudolfem Moulisem. Další hrací den bude tento čtvrtek 31.1 od 18:30. Popis turnaje a propozice k turnaji jsou uvedeny v předchozím článku. Přijďte si zahrát zajímavý souboj!

 
1. liga východ - úspěšný lednový začátek v Kroměřiži nás drží ve hře o postup!
Napsal uživatel Neklan Vyskočil   
Úterý, 29 Leden 2013 21:31

Prvním zápasem v tomto roce jsme odstartovali zbylých sedm kol 1. ligy východ. Přesně na 13.1.2013 jsme zavítali na půdu jednoho ze spolufavoritů soutěže Slavie Kroměříž, které se především díky těžšímu losu zatím nevedlo úplně podle představ.Kroměříž ovšem disponuje silným kádrem, jehož základní osmička má průměr 2337. V zápase proti nám však z různých důvodů nenastoupili IM Alois Lanč, FM Josef Mudrák a FM Vladimír Karlík, což nás vzhledem k naší jediné absenci GM Petera Michalíka stavělo do role mírného favorita. Zápas v žádném případě nebyl jednoduchý a i když jsme tahali povětšinou za jeho delší konec, byli jsme nakonec rádi za těsné vítězství. Nyní tedy již k zápasu samotnému.
 
KP v rapidu mládeže: Vyškovská rocháda 2013
Napsal uživatel Radek Strnad   
Čtvrtek, 24 Leden 2013 12:15

Ve Vyškově se o minulém víkendu odehrál již 3. turnaj v rámci KP mládeže v rapid šachu. Luxusní prostředí Besedního domu vytvořilo pohodovou atmosféru nejen mezi samotnými aktéry, ale také mezi rodičovským a trenérským doprovodem. Byla spousta příležitostí posedět a popovídat kdo, kde, s kým, jak a co… Takže velká poklona organizátorů v čele s Radkou Slepánkovou – moc pěkný turnaj. Jen ta stovka nepadla – asi chřipka! Tak se pojďme podívat, jak se dařilo našim mládežníkům.

 
Víkendové soustředění talentované mládeže ŠK DURAS
Napsal uživatel Radek Strnad   
Pondělí, 21 Leden 2013 13:59

Pomalu se nám blíží vrchol letošní mládežnické sezony - MČR mládeže v praktickém šachu. Toto mistrovství proběhne v termínu 9. - 16.3.2013 opět v Hotelu Dlouhé stráně v Koutech nad Desnou. Rádi bychom z této akce pro náš klub, město a kraj přivezli, stejně jako loni, nějakou tu medaili. Proto se před mistrovstvím uskuteční víkendové soustředění talentované mládeže našeho klubu, kde budeme ladit formu a učit se něco nového v zahajovacích systémech. Soustředění proběhne od pátku do neděle (1. - 3.3.2013) tradičně na Stupavě v Pensionu u 4 Růžiček.

Na soustředění jsou zváni: Martin Blahynka, Radek Zeman, Dan Daněk, Petr Zuziak, Martin Kladňák, Ondra Koukal, Ara Martirosyan, Petr Glozar, Matyáš Zavadil a Petra Masáková.

Podrobnější informace pošle vedoucí soustředění p. Strnad 14 dnů před akcí.

 
6.kolo Městského přeboru
Napsal uživatel Leoš Fojt   
Středa, 16 Leden 2013 21:43

Ve středu 9.1.2013 jsme přivítali v domácím prostředí Městské haly na Vodové jedno z mnoha družstev Lokomotivy LOKO J. Vlastně místo toho nás v místnosti 214 přivítali házenkáři, kteří tam vesele schůzovali. Jediné štěstí v prekérní situaci byl fakt, že místnost neměli zamluvenou a vyklidili bitevní pole. Ovšem záhy se ukázalo, že ani my nejsme na tento termín v rozpise nahlášení, na což jsme byli vrátným důrazně upozorněni a pokáráni.

 
Turnaj v rychlém šachu
Napsal uživatel Rudolf Moulis   
Středa, 16 Leden 2013 21:18

Vážení členové ŠK Duras BVK – Královo Pole a všichni přátelé šachu, v příloze naleznete propozice turnaje v rychlém šachu, který bude sehrán novou zajímavou formou čtyřbojů, kdy během jednoho večera sehrajete s jedním hráčem čtyři partie a to tempem 20, 15, 10 a 5 minut na partii pro hráče. Mezi partiemi, dle dohody, je pěti-minutová přestávka, takže duel trvá přibližně dvě hodiny. Barva pro první partii se určí losem, dále se barvy střídají. Výsledek duelu je pak 4:0  3,5:0.5 atd. Takto získané body se započítávají do žebříčku.

 
Radilův memoriál po čtyřech letech opět kořistí hráče Durasu
Napsal uživatel Neklan Vyskočil   
Čtvrtek, 03 Leden 2013 08:50

Tradičním zakončením šachového roku v Brně je již několik desítek let Radilův memoriál. Setkání nejlepších hráčů z Brna a okolí se již stalo jakýmsi příjemným silvestrovským koloritem, který po turnaji často končí společným posazením v některé z vybraných brněnských restaurací a následným popřáním všeho dobrého v následujícím roce. Radilův memoriál byl celá léta součástí Olexova memoriálu, jehož sláva je však dnes už jen zašlou vzpomínkou, neb jeho současná úroveň odpovídá svou kvalitou městskému přeboru. V posledních letech se navíc hraje již jen na 7 kol a končí den před Silvestrem. Z tohoto pohledu je Radilův memoriál prakticky již samostatnou akcí, která však svou popularitu a kvalitu dosud neztratila. Je však třeba rovněž uvést fakt, že je v dnešní době velmi složité uspořádat dva velké turnaje a proto buďme vděčni za srpnový Veletržní turnaj, jehož velká mezinárodní kvalita budí respekt i u největších openů v České republice.
 
KP jednotlivců po dvou turnajích
Napsal uživatel Zdeněk Vojáček   
Neděle, 30 Prosinec 2012 21:13

KM JmŠS vydala předvánoční souhrnné průběžné hodnocení seriálu po odehraných turnajích v Brankovicích a Břeclavi. Článek na krajském webu, mimo vlastní hodnocení, přináší podstatnou informaci o tom, že svaz doposud nepřinesl postupová kritéria v jednotlivých kategoriích. Následuje pak výhledové hodnocení kategorií z pohledu předpokládané výkonnosti jednotlivců, kteří o postupové pozice budou bojovat. Jaké šance mají naši svěřenci?

 
Letošní MP v polovině
Napsal uživatel Zdeněk Vojáček   
Neděle, 30 Prosinec 2012 21:00

Dlouho se vedou debaty o tom, jak vlastně ‚městské soutěže‘ hrát. Proto i letos před losování byly kluby obeslány s nabídkou klasického schématu /každý s každým/ nebo např. schématem mládežnické extraligy /2 skupiny s klasifikací o finále s možným zapojením družstev loňské MS/. Zvítězila klasika (jak jinak). Vše nahrávalo tomu, vlastně i díky autorovi článku, že Městské soutěži odtrubuje. Pokud si čitatelé vzpomenou, tak jsme vloni přinášeli články o pravidelných soubojích našeho „F“ družstva s Lokomotiváky, kteří do MS postavili tři týmy. K tomu docházelo k častému nasazování neúplných sestav i u dalších družstev, tak soutěž pro tuto sezónu vzala za své. Tříkolovou soutěž nakonec naše „F“ družstvo vloni vyhrálo. Přesto personálně bylo možno do letošního Městského přeboru přihlásit pouze jedno družstvo. I tak má MP dvanáct týmů. Třetinu tvoří družstva Lokomotivy.

 
Vánoční turnaj na Durasu 2012
Napsal uživatel Neklan Vyskočil   
Neděle, 30 Prosinec 2012 20:37

Poslední akcí na Durasu byl podobně jako loni narozeninový turnaj na počest Evy Pekárkové. Eva se narodila na Silvestra, takže se tento turnaj koná obyčejně poslední hrací čtvrtek v kalendářním roce. Na letošní poslední šachově přátelské setkání přišlo na 20.12.2012 12 účastníků, kteří se přišli především pobavit a popřát si pěkné Vánoce a všechno nejlepší v roce příštím. Premiéru měl u nás doyen brněnského šachu František Vykydal, kterému letos bylo úžasných 80 let.

 
Ivančický brousek 2012
Napsal uživatel Neklan Vyskočil   
Neděle, 30 Prosinec 2012 13:40

Šachový oddíl Slovan Ivančice uspořádal na Štěpána již 17. ročník tradičního turnaje Ivančický brousek, hraný současně jako otevřený přebor okresu Brno-venkov v bleskové hře pro rok 2012. Místem konání byl podobně jako loni hotel Černý lev, v němž se sešlo 24 účastníků. Systém hry byl proti loňskému (30 účastníků, 11 dvojkol švýcarem) změněn na každý s každým, tedy 23 partií pro každého hráče. Z našich hráčů se krom mé maličkosti zúčastnili ještě Petr Skácelík, Martin Hyrš a Pavel Menčík.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 10 z 77
Banner

Poslední komentáře

  • Jo tak proto Radku Petr přijel tak zvesela a dobře... více...
  • No jo, já také říkám klukům, že rapid je pouze tre... více...
  • Osobně bych "rychlou ruku kuřimáků" z fleku vyměni... více...
  • Pro neznalé přidávám "vestojové video" (zmíněný mo... více...
  • Video na židli vestoje jsem neviděla (bohužel), al... více...

Partneři