Domů

Facebook

Banner

Zpravodajství

Banner
Banner
Banner

RSS kanál

feed-image ŠK Duras

Brněnský deník

Narozeninový turnaj Milana Donnerta
Napsal uživatel Neklan Vyskočil   
Pondělí, 13 Květen 2013 06:03

Dalším bleskovým kláním na Durasu byl narozeninový turnaj na počest Milana Donnerta, kterému by asi nikdo nehádal 66 let. Konečně, svěží není jen jeho vzhled, ale také atraktivní útočná hra, jíž často drtí své soupeře. Turnaj se uskutečnil na 2. května 2013 a zúčastnilo se jej 13 hráčů, kteří se přišli opět především pobavit.
 
1. liga východ - Duras A - ŠK Zlín 3 : 5 aneb smolně bez medaile
Napsal uživatel Neklan Vyskočil   
Neděle, 12 Květen 2013 13:31

Po výhře v Litovli jsme letošní 1. ligu východ zakončili zápasem proti Zlínu. Při jakékoli výhře jsme měli jisté 3. místo a při výsledku 6,5 : 1,5 a remíze v zápase Slavia Orlová - Caissa Třebíč jsme mohli být dokonce stříbrní. Porážka nám už díky 5-bodovému náskoku zajišťovala 4. místo. Jiné starosti měl náš soupeř. Po špatném úvodu, kdy z prvních čtyř kol uhrál jedinou remízu, začal tento rok dvěma výhrami. Pak však uhrál jen 4 body a před posledním kolem mu vážně hrozil sestup. To by byl po loňském dobrovolném sestupu z extraligy další pád, tentokrát už o mnoho nepříjemnější. Jedinou jistotou Zlína tak byla výhra v našem zápase, jakýkoli jiný výsledek zaručoval 1. ligu jen v případě stejného výsledku nejvážnějšího sestupového konkurenta z Litovle.
 
Vzpomínky 29 – opět konec sezóny (2)
Čtvrtek, 09 Květen 2013 12:40

Vážení šachoví přátelé, navazuji na svůj předchozí článek. V prvním utkání v roce 2013 jsme zajížděli ke 3. nováčkovi do Vyškova, který měl podobně jako my existenční starosti. Na zápas jsme se vyzbrojili předsedou oddílu, dvěma žáky a ostatními hráči stabilního kádru. Zápas to byl úporný, nakonec jsme vybojovali asi zasloužené nejtěsnější vítězství. Já jsem se utkal se soupeřem, jehož hra od začátku naznačovala, že by nic nenamítal proti remíze.

 
Vzpomínky 28 – opět konec sezóny (1)
Čtvrtek, 09 Květen 2013 12:11

Vážení šachoví přátelé, již je to téměř rok, co jsem sestavil své poslední Vzpomínky. Sezóna, co se týče soutěží družstev, již pro mne skončila, a tak opět sedám k počítači, abych aspoň stručně popsal své zážitky a pocity. Podobně jako v předchozí sezóně jsem hrál v družstvu „C“ v KP1 na 1. šachovnici a v případě nouze ještě jako náhradník v družstvu „A“, které hrálo ve stejnou dobu 1. ligu východ.

 
Nové kulturní centrum se šachovou kavárnou v Brně!
Napsal uživatel Neklan Vyskočil   
Pátek, 03 Květen 2013 21:50

V nejbližší době bude v Brně - Jundrově na ulici Veslařská otevřeno nové kulturní centrum s názvem ASclub. Nová dvoupodlažní bílá budova leží naproti ÚMČ Brno - Jundrov. Vjezd na parkoviště je z ulice Veslařská za domem čp. 63 po nové dlážděné cestě do zahrad. Hlavní sál v přízemí o rozměrech 8 x 26 m s dokonalým osvětlením a klimatizací, je moderně vybaven audiovizuální technikou a zařízením vhodným pro konání konferencí, přednášek a v neposlední řadě šachových turnajů. K vybavení patří 25 stolů o rozměru 80 x 160 cm, vhodných pro dvě šachové soupravy, a dále 7 stolů o rozměru 100 x 100 cm. Od tohoto sálu je pohyblivými stěnami oddělen malý sál s plochou 100 m2 a kavárnou se stolky 100 x 100 cm, kde bude možné hrát denně šachy a pořádat uzavřené turnaje. Za kavárnou je ještě menší klubovna pro 10 - 15 lidí. V prvním a druhém poschodí jsou moderně vybavené pokoje s vlastním sociálním zařízením, kde je možné ubytovat až 40 hostů.
 
1. liga východ - Tatran Litovel "B" - Duras Brno 3 : 5 aneb pohádka o brouku prskavcovi
Napsal uživatel Neklan Vyskočil   
Pátek, 26 Duben 2013 13:59

S odstupem a trochou volného času se vracím k závěru 1. ligy východ, kde jsme se v posledních dvou utkáních utkali s týmy Tatranu Litovel "B" a Zlína. Tatran Litovel spoléhá především na vlastní hráče, především pak na odchovance a mladého českého reprezentanta Jana Krejčího ml. Tým doplňují dva Poláci, a to IM Kamil Stachowiak a IM Lukasz Butkiewicz, kteří výsledkově drží Hanáky nad vodou. Zápas na půdě tohoto soupeře, který se většinu soutěže nacházel v sestupovém pásmu, vám dnes přiblížím opět prostřednictvím komentářů s diagramy.
 
Hradní věž 2013
Napsal uživatel Radek Strnad   
Středa, 24 Duben 2013 13:59

Pro šachové fandy nejen z Durasu a milovníky krásné přírody a čerstvého vzduchu bych tady měl jedem pěkný víkendový typ: tradiční šachový turnaj v rapid šachu pro mládež do 18 let "HRADNÍ VĚŽ 2013". Turnaj se hraje v Brumově-Bylnici, v malebném Valašsku. Je to turnaj na pohodu, 8 kol, finále hrají dva nejlepší ze starší kategorie na místní zřícenině hradu se živými šachy. Je to moc pěkný zážitek. Zdá se, že náš Ondra je nejtradičnější účastník tohoto turnaje. Takže letos jedeme zase. Propozice naleznete ZDE, nějaké info o brumovském hradě naleznete ZDE. Naše rodinka odjíždí z Brna již v pátek a zůstáváme do neděle. Ubytování máme vyzkoušeno ZDE.

Tak kdo si chce užít trochu šachu a k tomu víkend s rodinou v překrásné a čisté valašské přírodě, může se přidat....

 
Bylo nás pět aneb KP družstev mladších žáků 2013
Napsal uživatel Monika Fialová   
Úterý, 23 Duben 2013 21:05

V sobotu 20.4. se konal v ZŠ v Ratíškovicích Krajský přebor družstev mladších žáků. Po adrenalinové výměně proražené zadní pneumatiky u našeho auta - tu jsem neměnila já, ale můj muž se zručností mechanika ze stájí F 1, jsme na místo srazu dojeli všichni včas a mohli tak vyrazit směr Ratíškovice.

 
Extraliga družstev dorostu: 4 díl
Napsal uživatel Radek Strnad   
Úterý, 16 Duben 2013 14:22

Říká se konec dobrý - všechno dobré. A tak to také bylo. Náš „A“ tým 4x zvítězil a udržel svoji extraligovou příslušnost i pro příští sezonu. Naše cesta za udržení extraligy nebyla ale vůbec jednoduchá. V pátek dopoledne nám nejdříve onemocněla Petra Masáková. Rychle bylo nutné připravit k odjezdu Aru Martirosyana, jejího náhradníka (děkuji Martirosyanovým za rychlé jednání a vstřícnost). Děravé cesty na Vysočinu, kuchař, který patří spíš do kriminálu, než do kuchyně atd. Kdo chce, ať čte dál.

 
KP jednotlivců v rapidu před turnajem v Rajhradě
Napsal uživatel Zdeněk Vojáček   
Čtvrtek, 04 Duben 2013 20:47

Téměř měsíc trvalo mládežnickému komisaři než uveřejnil průběžná pořadí po čtvrtém turnaji v seriálu krajských turnajů elektronickou cestou. Návštěvníci mládežnických akcí mohli tato pořadí /včetně postupových pozic/ shlédnout na nástěnce v předsálí hrací místnosti na Staňkové. Několik dní před předposledním turnajem letošního seriálu se začínají rýsovat praktické šance jednotlivých kandidátů na republikové finále. Nyní probíhá vyhodnocení přihlášek na pořadatele tohoto mistrovství, které se uskuteční v polovině září letošního roku. Jaké jsou šance našich svěřenců v boji o postupové příčky?

 
Kalendář šachových akcí na duben 2013
Napsal uživatel Zdeněk Vojáček   
Pondělí, 01 Duben 2013 20:58

Jaro jaksi ne a ne nastat, přestože svátky jara jsou za námi. Duben je pravidelně měsícem, kdy vrcholí nejvyšší soutěže družstev mládeže. První dubnovou sobotu zavítáme do Rajhradu na předposlední KP v mládežnickém rapidu letošního cyklu. Jsou již známé postupující desky v jednotlivých kategoriích. Čeká nás – vězme, že úspěšné – jednodenní klání v krajském turnaji družstev MŽ. Na republikové finále postoupí první tři týmy konečného pořadí. Máme za sebou veleúspěšné vystoupení mládeže na MČR v Koutech nad Desnou – viz články na klubovém webu. Byly dohrány soutěže družstev dospělých. Jejich samostatné hodnocení je v kompetenci kapitánů.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 10 z 80

Poslední komentáře

  • My dospěláci a především trenéři bychom měli děti ... více...
  • Aloha pane Strnade ... díky za Vaši zprávu a zejmé... více...
  • Ahoj Neklane, krásný článek :-) . Já zase s potěše... více...
  • Dovolím si pár poznámek k partii s rumunským repre... více...
  • Za celou tridu můžu vyjádřit upřímnou soustrast a ... více...

Partneři