Domů

Facebook

Banner

Zpravodajství

Banner
Banner
Banner

RSS kanál

feed-image ŠK Duras

Brněnský deník

Aktualizace kroniky - rok 2012 a 2013
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 13 Květen 2013 12:33

Díky mravenčí práci Petra Mlýnka ještě před konferencí nabízíme aktualizaci kroniky až do současných dní. Turnajový přehled akcí, kterých se zůčastnili Durasáci, přehled soutěží družstev, medaile v mládežnických kategoriích, zahraniční turnaje - to vše a ještě více naleznete v kronice. Na konferenci by měla být aktualizovaná kronika k dispozici v tištěné formě všem k nahlédnutí Cool 

 
Vzpomínky 30 – opět konec sezóny (3)
Pondělí, 13 Květen 2013 08:10

Vážení šachoví přátelé, dnes svoje povídání zakončím. V březnu jsme zajížděli do Znojma k zápasu se soupeřem, který měl značné problémy se záchranou. Díky nečekané výhře v předchozím kole nad vedoucím týmem Bystrc Oilers tento celek získal více sebevědomí a případnou další výhrou s námi by nás bodově dohnal a v podstatě se zbavil existenčních starostí. Postavili jsme značně polepenou sestavu proti snad nejsilnější velmi zkušené sestavě soupeře, který v obdobném složení až snad na jednu výjimku by mohl nastoupit před dvaceti i více lety. V zápase jsme od začátku tahali za mírně slabší konec, mně se naštěstí podařilo zvítězit nad velmi pevným soupeřem.

 
Konference ŠK Duras - 16.5.2013 od 18:30
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 13 Květen 2013 08:06

Ve čtvrtek 16.5.2013 se od 18.30 koná ve sportovní hale na Vodové v herně Durasu (zasedačka 204) výroční konference. Jedná se o konferenci VOLEBNÍ, účast všech členů nutná! Uvítáme samozřejmě také naše hosty v této sezóně. Občerstvení zajištěno, přijďte prosím s dostatečným předstihem.

 
Narozeninový turnaj Milana Donnerta
Napsal uživatel Neklan Vyskočil   
Pondělí, 13 Květen 2013 06:03

Dalším bleskovým kláním na Durasu byl narozeninový turnaj na počest Milana Donnerta, kterému by asi nikdo nehádal 66 let. Konečně, svěží není jen jeho vzhled, ale také atraktivní útočná hra, jíž často drtí své soupeře. Turnaj se uskutečnil na 2. května 2013 a zúčastnilo se jej 13 hráčů, kteří se přišli opět především pobavit.
 
1. liga východ - Duras A - ŠK Zlín 3 : 5 aneb smolně bez medaile
Napsal uživatel Neklan Vyskočil   
Neděle, 12 Květen 2013 13:31

Po výhře v Litovli jsme letošní 1. ligu východ zakončili zápasem proti Zlínu. Při jakékoli výhře jsme měli jisté 3. místo a při výsledku 6,5 : 1,5 a remíze v zápase Slavia Orlová - Caissa Třebíč jsme mohli být dokonce stříbrní. Porážka nám už díky 5-bodovému náskoku zajišťovala 4. místo. Jiné starosti měl náš soupeř. Po špatném úvodu, kdy z prvních čtyř kol uhrál jedinou remízu, začal tento rok dvěma výhrami. Pak však uhrál jen 4 body a před posledním kolem mu vážně hrozil sestup. To by byl po loňském dobrovolném sestupu z extraligy další pád, tentokrát už o mnoho nepříjemnější. Jedinou jistotou Zlína tak byla výhra v našem zápase, jakýkoli jiný výsledek zaručoval 1. ligu jen v případě stejného výsledku nejvážnějšího sestupového konkurenta z Litovle.
 
Vzpomínky 29 – opět konec sezóny (2)
Čtvrtek, 09 Květen 2013 12:40

Vážení šachoví přátelé, navazuji na svůj předchozí článek. V prvním utkání v roce 2013 jsme zajížděli ke 3. nováčkovi do Vyškova, který měl podobně jako my existenční starosti. Na zápas jsme se vyzbrojili předsedou oddílu, dvěma žáky a ostatními hráči stabilního kádru. Zápas to byl úporný, nakonec jsme vybojovali asi zasloužené nejtěsnější vítězství. Já jsem se utkal se soupeřem, jehož hra od začátku naznačovala, že by nic nenamítal proti remíze.

 
Vzpomínky 28 – opět konec sezóny (1)
Čtvrtek, 09 Květen 2013 12:11

Vážení šachoví přátelé, již je to téměř rok, co jsem sestavil své poslední Vzpomínky. Sezóna, co se týče soutěží družstev, již pro mne skončila, a tak opět sedám k počítači, abych aspoň stručně popsal své zážitky a pocity. Podobně jako v předchozí sezóně jsem hrál v družstvu „C“ v KP1 na 1. šachovnici a v případě nouze ještě jako náhradník v družstvu „A“, které hrálo ve stejnou dobu 1. ligu východ.

 
Nové kulturní centrum se šachovou kavárnou v Brně!
Napsal uživatel Neklan Vyskočil   
Pátek, 03 Květen 2013 21:50

V nejbližší době bude v Brně - Jundrově na ulici Veslařská otevřeno nové kulturní centrum s názvem ASclub. Nová dvoupodlažní bílá budova leží naproti ÚMČ Brno - Jundrov. Vjezd na parkoviště je z ulice Veslařská za domem čp. 63 po nové dlážděné cestě do zahrad. Hlavní sál v přízemí o rozměrech 8 x 26 m s dokonalým osvětlením a klimatizací, je moderně vybaven audiovizuální technikou a zařízením vhodným pro konání konferencí, přednášek a v neposlední řadě šachových turnajů. K vybavení patří 25 stolů o rozměru 80 x 160 cm, vhodných pro dvě šachové soupravy, a dále 7 stolů o rozměru 100 x 100 cm. Od tohoto sálu je pohyblivými stěnami oddělen malý sál s plochou 100 m2 a kavárnou se stolky 100 x 100 cm, kde bude možné hrát denně šachy a pořádat uzavřené turnaje. Za kavárnou je ještě menší klubovna pro 10 - 15 lidí. V prvním a druhém poschodí jsou moderně vybavené pokoje s vlastním sociálním zařízením, kde je možné ubytovat až 40 hostů.
 
1. liga východ - Tatran Litovel "B" - Duras Brno 3 : 5 aneb pohádka o brouku prskavcovi
Napsal uživatel Neklan Vyskočil   
Pátek, 26 Duben 2013 13:59

S odstupem a trochou volného času se vracím k závěru 1. ligy východ, kde jsme se v posledních dvou utkáních utkali s týmy Tatranu Litovel "B" a Zlína. Tatran Litovel spoléhá především na vlastní hráče, především pak na odchovance a mladého českého reprezentanta Jana Krejčího ml. Tým doplňují dva Poláci, a to IM Kamil Stachowiak a IM Lukasz Butkiewicz, kteří výsledkově drží Hanáky nad vodou. Zápas na půdě tohoto soupeře, který se většinu soutěže nacházel v sestupovém pásmu, vám dnes přiblížím opět prostřednictvím komentářů s diagramy.
 
Hradní věž 2013
Napsal uživatel Radek Strnad   
Středa, 24 Duben 2013 13:59

Pro šachové fandy nejen z Durasu a milovníky krásné přírody a čerstvého vzduchu bych tady měl jedem pěkný víkendový typ: tradiční šachový turnaj v rapid šachu pro mládež do 18 let "HRADNÍ VĚŽ 2013". Turnaj se hraje v Brumově-Bylnici, v malebném Valašsku. Je to turnaj na pohodu, 8 kol, finále hrají dva nejlepší ze starší kategorie na místní zřícenině hradu se živými šachy. Je to moc pěkný zážitek. Zdá se, že náš Ondra je nejtradičnější účastník tohoto turnaje. Takže letos jedeme zase. Propozice naleznete ZDE, nějaké info o brumovském hradě naleznete ZDE. Naše rodinka odjíždí z Brna již v pátek a zůstáváme do neděle. Ubytování máme vyzkoušeno ZDE.

Tak kdo si chce užít trochu šachu a k tomu víkend s rodinou v překrásné a čisté valašské přírodě, může se přidat....

 
Bylo nás pět aneb KP družstev mladších žáků 2013
Napsal uživatel Monika Fialová   
Úterý, 23 Duben 2013 21:05

V sobotu 20.4. se konal v ZŠ v Ratíškovicích Krajský přebor družstev mladších žáků. Po adrenalinové výměně proražené zadní pneumatiky u našeho auta - tu jsem neměnila já, ale můj muž se zručností mechanika ze stájí F 1, jsme na místo srazu dojeli všichni včas a mohli tak vyrazit směr Ratíškovice.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 10 z 80

Poslední komentáře

  • Děkujeme za pochvalu. S těmi děvčaty Vám musím dát... více...
  • Dobrý den, chtěl bych poděkovat organizátorům za p... více...
  • Děkuji a také moc děkujeme za krásnou sobotu, bude... více...
  • "Riaditieľ sa všetkým úprimne ospravedlňuje" 8) Ta... více...
  • Opraveno, potom má náš pan ředitel turnaje chybku ... více...

Partneři