Domů

Chess news

Banner
Banner
Banner

RSS kanál

feed-image ŠK Duras

Brno journal

Czech Open 2009 - Martin Tajovský vládcem všech holanďanů, Mirek Jurka v maratónu druhý!
Written by Neklan Vyskočil   
Saturday, 25 July 2009 16:26
Ve dnech 16.7. - 2.8.2009 se letos koná jubilejní 20. ročník mezinárodního festivalu šachu a her Czech Open v Pardubicích. Přestože festival končí až začátkem srpna, již nyní možno říci, že se v něm neztratili ani naši zástupci. Jejich úspěchy jsou o to cennější, že byly dosaženy v rámci Mistrovství České republiky v obou níže popsaných disciplínách.

BUGHOUSE - STAROPRAMEN OPEN 

Úspěšné obhajoby se na MČR v Pardubicích dočkal Martin Tajovský. Se svým spoluhráčem Škaloudem tentokrát zvítězili v celém turnaji, což jim minulý rok překazila zahraniční dvojice Zakrzewski - Grandelius. I přes dílčí porážku 1:2 od největších konkurentů Krása - Jezbera, však letos dokázali v dramatickém závěru zvítězit o půl bodu a urvat tak palmu vítězství pro sebe. Jako malou ukázku tohoto zajímavého šachového odvětví nabízím video z Ostravského koníka (ca od 16. minuty). Martinovi tedy popřejme podobně skotačivé koně a také hodně štěstí do následujícího hattricku.

martin_tajovsky.jpg

  Martin Tajovský

BLESKOVÝ MARATÓN - CASINO ALFREDO OPEN

Dalším naším zástupcem v Pardubicích byl Mirek Jurka, který se zúčastnil bleskového maratónu. V této náročné disciplíně se Mirek umístil na celkovém 10. místě, což ovšem pro MČR znamenalo skvělé 2. místo za Vojtou Plátem! Mirek tedy úspěšně převzal štafetu po Martinu Červeném, který mimochodem bude v příštím roce hájit barvy našeho extraligového konkurenta z pardubických Polabin.

mirek_jurka.jpg

  Miroslav Jurka

 

Add comment


Security code
Refresh

Banner

Last comments

  • „O pohár starosty města dobrého vína“ Finále Grand... více...
  • Pozvánka na červnový Dětský šachový den na Svoboďá... více...
  • fotky z turnaje http://lokalka.rajce.idnes.cz/Memo... více...
  • Paní Fialová, tak jste se bála podlehnout peru bás... více...
  • Pekny článek !!! více...

Partners