Gymnázium tř. Kpt. Jaroše vítězí na MČR školních družstev

Ve dnech 18. - 19.6.2019 proběhlo ve velmi reprezenativním Kongresovém sále ve Zlíně republikové mistrovství škol. V kategorii druhého stupně základních škol si vítězství odvezlo Gymnázium tř. Kpt Jaroše v Brně, které hrálo v sestavě 1. David Barák, 2. Petr Glozar, 3. Filip Nezval, 4. Olga Dvořáková a 5. Vilém Faja. Je nanejvýš potěšitelné, že první tři šachovnice hájili naši mládežníci a rovněž čtvrtá Olga Dvořáková je již mnoho let součástí naší tréninkové skupiny Tomáše Poláka, ač jinak reprezentuje Spartak Adamov. Vilík Faja je pak hráčem Lokomotivy Brno.

Výsledky naleznete tradičně na chess-results, nabízím také oficiální stránky pořadatele a velmi zajímavý streamový přenos. Reportáž z akce pak zásluhou Miroslava Hurty přináší web JMŠS, fotogalerii pořadatele, v níž najdete také momentky ze simultánky mého extraligového spoluhráče Jakuba Roubalíka (porazil jej mj. David Barák), pak naleznete zde.

Zlin 05

Kubova simultánka právě začíná

Vítězství Jarošky je určitě zasloužené, protože vyhráli všech devět zápasů a v konkurenci 30 škol tak splnili roli papírových favoritů. Zajímavý byl určitě rozhovor našeho velmistra a dnes již bývalého moderátora pořadu V šachu Martina Petra s Davidem Barákem po skončení 5. kola (a tedy prvního hracího dne). David se v rozhovoru vyjádřil v tom smyslu, že je na přeboru škol již počtvrté a že by to už konečně chtělo turnaj vyhrát (do těchto chvil zatím dokonce bez medaile). Vrcholným okamžikem rozhovoru, který mě vážně pobavil, byl však Martinův dotaz "Jak se budete připravovat na druhý den?" David bez většího váhání vypálil "No, my to půjdeme už asi někam oslavit, někam do restaurace..." Tedy tolik sebevědomí před rozhodujícími boji se opravdu jen tak nevidí😉. Nakonec ale všechno dobře dopadlo a oslava tak byla zasloužená. Davidův pěkný výkon, komentovaný velmistrem Martinem Petrem a již zmíněný následný rozhovor, si můžete ve výše uvedeném streamovém odkazu vychutnat v čase od 5.20.

Zlin 04

Na nejvyšším stupni zleva David Barák, Petr Glozar, Filip Nezval, Vilém Faja a Olga Dvořáková