Krajský přebor mládeže v klasickém šachu - máme přeborníka!

KP mládeže v klasickém šachu se hrál v termímnu 7.2. - 8.2.2020 v Rajhradě u Brna, a to současně jako přebor Brna ve čtyřech kategoriích. Turnaje se zúčastnilo pouhých 34 účastníků, což je opravdu málo. Na vině je určitě posunutí místa konání mimo Brno, když se ve spojení se začátkem akce od 13.00 většina brněnských rodičů nesrovnala, nemluvě o dalších městech JM kraje. Bylo proto nutné spojit kategorie na U10 + U12 (19 hráčů) a U14 + U16 (15 hráčů) do dvou turnajů. Z našich hráčů se ovšem zúčastnili skoro všichni, za což jsem velmi rád. Tedy v mladších Vojtové Karafiát a Klinkovský a Adámek Janský. Mezi staršími pak Ondra Borkovec, Jirka Grausgruber, Zuzka Pejchlová, Prokop Šmídek a Martin Lúč. A jak jsme dopadli?

Výsledky naleznete tradičně na chess-results, tedy ve sloučených kategoriích U10 + U12 a U14 + U16.

Velkého úspěchu dosáhl Vojta Karafiát, který vyhrál celý turnaj a stal se tak krajským přeborníkem a současně přeborníkem Brna v kategorii U12!

Rajhrad 2020 KP U12 1

KP U12 - zleva Leontýna Hladká (2), Vojta Krafiát (1) a Adam Janský (3)

Po úvodní porážce by tomu málokdo věřil, ale následných pět výher Vojtu posadilo samostatně na trůn. V posledním kole pak po mnoha předchozích turnajových nezdarech přišla cenná výhra černými proti do té doby vedoucí Leontýně Hladké, tedy prolomení bariéry v pravý čas! Hlavně ale chválím správně psychologicky zvolenou taktiku na tuto partii. Výborné je také 4. místo Adámka (4/6), který vzhledem k 3. místu Tobiáše Komárka v U10, obsadil v U12 dvě 3. místa v KP a v přeboru Brna.

Rajhrad 2020 KP U12 EK AJ

V 5. kole Adam porazil černými Emu Kubátovou

Spolehlivě zahrál Vojta Klinkovský, který uhrál 3,5/6 a obsadil celkové 9. místo.

Rajhrad 2020 U12 VKL LH

Vojta Klinkovský při partii 5. kola proti Leontýně Hladké

Ve starší sloučené kategorii U14 + U16 hrálo 9 hráčů v U14 a 6 hráčů v U16. Výborně odstartoval Ondra, který měl po prvním dnu 2,5/3. Ve druhém dni pak ale pokazil zřejmě dobře rozehrané partie (podle kusých zpráv) a po dvou porážkách ztratil šanci na vítězství v turnaji. Výhrou na závěr však alespoň částečně napravil předchozí nezdary a obsadil celkové 7. místo. Vzhledem k převaze "čtrnáctek" to ale nakonec znamenalo dvě 3. místa v KP i v přeboru Brna.

Rajhrad 2020 KP U16

KP U16 - zleva Pavel Vojtek (2), Václav Šetina (1) a Ondra Borkovec (3)

Velkou pochvalu ode mě ale dostává Jirka, který to měl podobné jako Vojta Karafiát, jen ty porážky byly na začátku dvě. Poté se Jirka chytil první výhrou nad 4. nasazeným Tomášem Fikejsem z Kuřimi a když pak neušetřil ani Prokopa, přidal ještě další dvě výhry a bylo z toho moc pěkné 6. místo. To znamenalo 4. místo v KP a bronzovou medaili v přeboru Brna v kategorii U14!

Rajhrad 2020 PB U14

Přebor Brna U14 - zleva Jirka Grausgruber (3), Michael Ulčák (1) a Václav Buchta (2)

Prokop se Zuzkou byli nasazeni jako poslední dva, takže konečných 2/6 asi není žádná tragédie, nicméně v poslední době úspěchy namlsaný Prokop čekal asi trochu více. To ale nevadí, partie rozebereme a chyby do příště napravíme.

Rajhrad 2020 U14 PS ZP

Prokop válčil se Zuzkou v 5. kole a nakonec v koncovce těsně vyhrál

 

Rajhrad 2020 KP U14

KP U14 - zleva Michael Ulčák (2), Ondřej Hronek (1), Václav Buchta (3) a nejlepší dívka Zuzka Pejchlová

S turnajem se už po prvním dnu (1/3) rozloučil Martin Lúč, který jistě čekal víc a vzdálen bojům o medaile již druhý den nenastoupil.

Tedy velká gratulace především všem medailistům (Vojta Karafiát, Adam, Ondra a Jirka) a hlavně pak Vojtovi Karafiátovi k velmi cennému vítězství v celém turnaji U10 + U12.