3. HŘÍBATA OPEN - Vojta Karafiát na vítězné vlně!

V sobotu 5. června 2021 se v krásných prostorách Bowling centra v Líšni uskutečnil 3. HŘÍBATA OPEN, který byl určen pro všechny děti narozené 2009 a mladší. Pořadatelem byla Šachová škola HŔÍBATA pod vedením IM Jaroslava Bureše, ve spojení s klubem Jezdci Jundrov. Byl to po dlouhém covidovém omezení první "živý" turnaj a protože jsme na něm měli své zástupce, vypravil jsem se obhlédnout, kterak se naše skype tréninky promění v praxi. Náš klub reprezentovali Vojtové Karafiát a Klinkovský (oba 2009), Adam Janský (2010) a Vilda Tikovský (2011). A jak turnaj dopadl?

Výsledky můžete tradičně zhlédnout z chess-results, fotogalerii a reportáž pak z webových stránek Jardy Bureše.

Turnaj se hrál na 5 kol tempem 2x 14 minut na partii a zúčastnilo se jej 37 hráčů. Účast byla rozmanitá, když přijely například děti až z Prahy, Čelákovic nebo Pelhřimova. Řada dětí nebyla ještě ani registrovaných, takže bylo nutné dohlížet na dodržování pravidel, přičemž za třetí nepřípustný tah byla partie prohlášena za prohranou. Z našich borců byl nejvýše nasazený Vojta Karafiát (2), dále pak Adámek Janský (7), Vojta Klinkovský (12) a Vilda Tikovský (35).

Hribata open 2021 VKL

Při hře zachycený Vojta Klinkovský (vpravo), v modrém dohlíží Jarda Bureš

 

Hribata open 2021 vyhlaseni

Vyhlášení

Nejvíce se dařilo Vojtovi Karafiátovi, který dokázal v těžkých bojích obstát a s trochou štěstí dosáhl na metu nejvyšší stoprocentním výsledkem 5/5! Je to určitě cenný úspěch před KP jednotlivců v Hodonicích (19.6.2021), takže velká gratulace! Na 2. místě skončil Andrej Souček z Kuřimi (4/5), kterého Vojta porazil v posledním kole černými a jako třetí se umístil Tobiáš Komárek z domácího oddlíku Jezdci Jundrov (rovněž 4/5). Z našich zástupců se na 14. místě umístil Adámek Janský (3/5), stejný počet bodů měl na 17. místě také Vilda Tikovský a na 20. místě pak Vojta Klinkovský (2,5/5). Velkou pochvalu musím vyslovit Vildovi, který ač byl nasazený až v samém závěru startovního pole, dokázal uhrát moc pěkný výsledek nad 50% bodů.

Hribata open 2021 H12

Vítězové H12 - zleva Andrej Souček (2), Vojta Karafiát (1) a Jan Kotisa (3)

Ocenit musím pořadatele akce Jardu Bureše, který turnaj dokázal velmi dobře zorganizovat, takže turnaj pěkně odsýpal a skončil podle plánu. Za zmínku pak určitě stojí velkoryse pojatý věcný cenový fond, který Jarda dával takříkajíc ze svých, a to v hodnotě cca 12.000 Kč. Konečně, posuďte sami z této přílohy. Nad rámec propozic pak bylo udílení věcných cen v kategoriích, a to H8, H10, H12 a D12.

Hribata open 2021 H8

Vítězové H8 - zleva Edgar Ocelka (2), Jonáš Fadrný (1) a Jáchym Fadrný (3)

 

Hribata open 2021 H10

Vítězové H10 - zleva Martin Policar (2), Tobiáš Komárek (1) a Ondřej Boff (3)

 

Hribata open 2021 D12

Vítězky D12 - zleva Běta Kubátová (1), Kristýna Dorazilová (2) a Ema Kubátová (3)

Velké poděkování patří majiteli BB Ing. Vlastimilu Chládkovi za poskytnutí salonku pro hru zdarma. Stejného salonku, který většina z vás zná z extraligových bojů Durasu a Moravské Slavie. Tak třeba již za měsíc při Páscích na viděnou!