Memoriál Oldřicha Šípka

Již 16. ročník tohoto brněnského rapid turnaje uspořádal Michal Šípek a klub Jezdci Jundrov, a to v tradičním termínu na státní svátek 28. září 2021. Hrálo se nově v Komunitním centru Skála v Brně - Novém Lískovci. V turnaji se utkalo průměrných 47 hráčů a za náš klub se jej zúčastnili Matěj Tajovský, Pavel Menčík a Vojtěch Karafiát.

Výsledky naleznete na chess-results.

Jelikož chybí především zpráva pořadatelů (ani na stránkách Jezdců či JMŠS jsem článek nenašel), omezím se jen na suché konstatování výsledků. Vítězem se stal IM Jaroslav Bureš (8/9) z Beskydské šachové školy před svým jmenovcem Vítem Burešem (7,5/9) z Moravské Slavie Brno, který hraje v posledních měsících ve velké formě a hlavním favoritem IM Vojtěchem Zwardoněm (6,5/9).

Z našich zástupců si vedl nejlépe Matěj Tajovský (5/9, 17. místo), což je o deset příček lepší umístění proti nasazení. Podobné to bylo u Vojty Karafiáta, nasazeného jako č. 33 (také 5/9, 23. místo), což je určitě lichotivý výsledek. No a Pavel Menčík výsledkem 4/9 a 28. místem zhruba obhájil své nasazení (24). Já jsem tentokrát vynechal z rodinných důvodů a nakonec jsem pošetřil trochu sil na své oblíbené Vysoké Tatry, začínající tentokrát v prvním říjnovém týdnu.