Krajský přebor družstev mládeže zahájen v Brně prvním trojkolem

V sobotu 6.11.2021 byl zahájen KP družstev mládeže. Do soutěže se přihlásilo 10 družstev, tedy o plných šest méně, než před dvěma lety. Tehdy jsme dosáhli úspěchu v podobě 3. místa za družstvy Lokomotivy "B" a Kuřimi "B", letos by mohly být naše ambice podobné. Hraje se opět systémem tří trojkol, přičemž to úvodní se odehrálo nyní v Brně, druhé se uskuteční 22.1.2022 ve Znojmě a závěrečné trojkolo se odehraje 19.2.2022 ve Vyškově. A jak jsme si vedli?

Kompletní výsledky družstev naleznete tradičně na chess-results, jakož i výsledky doprovodného turnaje, fotogalerie Radka Skoumala pak na tomto odkazu.

V Brně se hrálo na dvou místech. Prvním byla nová herna Lokomotivy Brno, která postavila dvě družstva a spolu s nimi pak Kuřim, Kyjov, Vyškov "A" a Vyškov "B". Druhý vyškovský tým však pro nemoc odehraje svá utkání v náhradním termínu. Druhým hracím místem byla herna Jundrova (ÚMČ Brno-Jundrov, Veslařská 56), kam byl společně s druhým jundrovským týmem a družstvem ze Znojma zařazen také náš tým. Naše sestava pro celou soutěž:

1. Martin Lúč (2006)
2. Vojtěch Karafiát (2009)
3. Jiří Grausgruber (2007)
4. Adam Janský (2010)
5. Prokop Šmídek (2007)
6. Zuzana Pejchlová (2007)
7. Vojtěch Klinkovský (2009)
8. Viktor Šemík (2006)
9. Daniel Szabó (2008)
10. Vilém Tikovský (2011)

V týdnu před soutěží jsem měl hodně starostí s organizací Extraligy, takže kapitánem pro sobotní klání byl Leoš Fojt. Podařilo se mi nakonec po určitých potížích dát dohromady pětičlennou sestavu 1. Martin Lúč, 2. Prokop Šmídek, 3. Vojtěch Klinkovský, 4. Viktor Šemík a 5. Vilém Tikovský, náhradníkem byl Dan Szabó. Nebylo to však po omluvenkách Vojty Karafiáta, Jirky a nemocech Adámka se Zuzkou nebylo vůbec jednoduché. Klíčové bylo, že nakonec mohl hrát Vojta Klinkovský, jehož účast visela na vlásku. V zápasové sestavě totiž musí být tři hráči roč. 2006 (nebo mladší), jeden hráč roč. 2009 (nebo mladší) a jeden hráč roč. 2011 nebo dívka 2006 (nebo mladší). Podle kusých zpráv od Leoše a některých nekompletních ukázkách na tréninku jsme nijak oslnivé výkony nepředvedli, nicméně se podařilo porazit družstva GPOA Znojmo (4 : 1) a Jundrov "B" (3,5 : 1,5).

KPDM 2021 1

Zápas 2. kola proti Jundrovu "B", dohlíží kapitán Leoš Fojt

Na závěr si kluci střihli zápas proti hlavnímu favoritovi celé soutěže Jundrovu "A". Rozdíl ve výkonnosti byl vzhledem k plné síle domácího týmu a naší nekompletní sestavě až příliš patrný a výsledek tak hovoří za vše - 5 : 0. Naše družstvo je tak ziskem 6 bodů na prozatímním 3. místě. Jediným stoprocentním týmem je již zmíněný největší favorit Jundrov "A", který navíc vyhrál i všechny partie.

KPDM 2021 2

Zápas proti Jundrovu "A", nejblíže partie na 5. šachovnici Vilém Tikovský - Mikuláš Hladký

V doprovodném turnaji, jehož se účastní hráči z laviček jednotlivých týmů a který se stejně jako družstva hraje na zápočet LOK, jsme měli zastoupení v Danovi Szabó. Danek si vedl velmi zdatně, když vyhrál všechny tři partie a jako jediný ze všech 20 účastníků má plný počet tří bodů! Tedy příjemný pohled na tabulku a samozřejmě Dankovi moc gratuluji!

KPDM 2021 3

Dan Szabó (uprostřed, hledící do objektivu) byl úspěšný

Po očekávaných výsledcích tedy naše ambice více prověří lednový sraz ve Znojmě, kde, jak pevně doufám, se bude hrát.