O brankovického krále

V sobotu 27. listopadu se uskutečnil již 24. ročník turnaje O brankovického krále, který je součástí přeboru JMŠS v rapid šachu mládeže. Jednalo se o první turnaj tohoto seriálu, kterého se z našich zástupců zúčastnili Vojta Karafiát a Dan Szabó. A jak si kluci vedli?

Výsledky naleznete tradičně na chess-results, tedy "našeho" turnaje "A" (U14 a U12) i turnaje "B" (U10 a U8). 

Vojta i Dan vstupovali do turnaje s různými ambicemi. Vojta byl mezi 33 účastníky nasazený podle Ela jako č. 3, Dan naopak až jako č. 32. To bylo sice dáno skutečností, že dosud žádné Elo nemá, jeho výkonnost je ale určitě vyšší. Průběh turnaje pak víceméně potvrzoval výše uvedené, akorát Vojta trochu nečekaně ve 2. kole prohrál se Šimonem Starým ze Starého Města. Pak ale zabral a sérií tří výher se dotáhl na špici. Tam už ale na něj čekal suverénní Tadeáš Hladký, který nakonec vyhrál všech sedm partií a stal se zaslouženým vítězem před Matějem Babulou (5,5/7) ze Starého Města. Vojta ale v posledním kole neponechal nic náhodě a ziskem 5/7 a dobrým pomocným hodnocením nakonec získal cenné 3. místo.

Brankovice 2021 3

Zleva třetí místa: Vojta Karafiát (H14), Běta Kubátová (D12) a René Moravec (U10)

Dan hrál také velmi dobře, když měl po pěti kolech 3 body. Do posledních dvou kol však vyfasoval mnohem zkušenější soupeřky Zuzanu Starou a Bětu Kubátovou, na které zatím ještě nemá. I tak jsou 3/7 a především výkon na úrovni Ela 1127 cenným výsledkem. Celkově pak 22. místo a třetí nejlepší mezi hráči bez Ela (resp. Elo 1000).

Brankovice 2021 1

Vítězové, zleva: Tadeáš Hladký (H14), Kristýna Dorazilová (D14), Andrej Souček (H12), Zuzana Stará (D12), Radek Šudřich (U10) a Soňa Mourycová (U8)

Gratuluji tedy Vojtovi ke 3. místu a Danovi k dobré reprezentaci našeho klubu.