O šachového krále Bébéčka - třetí turnaj

Autorem tohoto článku je Jakub Hrádek. Níže si tedy můžete počíst o vystoupení nejen jeho synů Ondry a Martina.

Ve čtvrtek 9.2. se v prostorách Bowlingu Brno konal třetí turnaj z cyklu O šachového krále BéBéčka. Jednalo se o otevřený turnaj na 5 kol s hracím tempem 2 x 10 minut + 5s za tah. Turnaje se mohli zúčastnit hráči narození v roce 2010 a mladší s maximálním povoleným Elem 1200.

Výsledky naleznete na chess-results.

Neklanův pokyn zněl jasně, turnaj má přednost před tréninkem! A tak převážná většina tréninkové skupiny „B“, kterou Neklan zvelebuje k obrazu svému, uposlechla a do turnaje se přihlásila. Jmenovitě bratři Hrádkové, bratři Pešové (skupina "C"), Vilda Tikovský a také Míša Adámek. Zbytek tréninkové skupiny, zatímco ostatní bojovali, v poklidu získával body ve skupinové soutěži a dělal si před nimi náskok😊.

Nakonec se prezentovalo 40 dětí, což ukazuje na vzrůstající oblibu tohoto turnaje. Zároveň to však způsobilo, že v rámci pěti kol se ve výsledném pořadí nepotkal vítěz turnaje s hráči na 2. - 3. místě, což byla jistě škoda. Pořadatel připravil pěkný cenový fond, takže děti byly motivovány se opravdu snažit. První kolo začalo po 16 hodině a celých pět kol uteklo poměrně svižně. Zajímavá byla partie mezi Ríšou a Martinem, kdy se převaha soupeře měnila v rytmu sinusovky několik period. Nakonec si připsal vítězství Martin. Ondra dospěl do stavu, kdy začíná remizovat s Danielem Zavřelem z Jezdců Jundrov (zatím ho z toho bolí hlava). Vilda se v první půlce asi teprve rozehrával, aby doháněl body v závěru. Pro Míšu, pokud se nepletu, to byl po dlouhé pauze rozehrávací turnaj.

Celkové první místo obsadil Tsyren Berdnikov (5/5) z Hříbat, druhé místo sdílel Ondřej Hrádek s Danielem Zavřelem z Jezdců Jundrov (oba 4,5/5 a stejné pomocné hodnocení). Martin Hrádek obsadil osmou příčku (3/5), když se mu zatím nedaří najít recept na bráchu. Tak snad příště. Na celkovou 13. pozici se probojoval Ríša Peša (3/5), následovaný Vildou Tikovským (3/5) na 17. místě. Ráďa Peša skončil se ziskem 1,5/5 na 32. místě a za ním Míša Adámek (1/5) na 34. místě. Noční můrou pořadatele (dle jeho vlastních slov) bylo sdílené druhé místo. Dva poháry stejné velikosti nebyly k dispozici, a tak o tom, kdo dostane ten menší, rozhodl kámen-nůžky-papír. Tady musí Ondra více potrénovat, otupil své nůžky o kámen Daniela a bylo vymalováno. Ale i tak byl spokojený.

O krale BB 2023 02 1

Zleva Daniel Zavřel (2), Tsyren Berdnikov (1) a Ondra Hrádek (3)

Samostatně vyhlašované kategorii U8 vévodili bratři Pešové. První místo obsadil mladší Ríša a druhé místo Ráďa. Třetí příčku doplnil Jaroslav Malý ze Slavkova u Brna.

O krale BB 2023 02 2

Zleva Josef Bednařík, Ríša Peša (1), Ráďa Peša (2) a Jaroslav Malý (3)

Celkově se turnaj nesl v pohodovém duchu, děti si zahrály, rodiče poklábosili. Ondra vyhrál poukaz na hodinový bowling, takže určitě bude mít důvod se vrátit. A nakonec musím ještě vyzdvihnout pekařské umění přítelkyně ředitele turnaje Josefa Bednaříka, která napekla dětem spoustu dobrot. Takže nikdo neodešel s prázdnou.

Příští turnaj se uskuteční na stejném místě ve čtvrtek 30. března 2023.