O velikonočního beránka

Na apríla se hrál v Náměšti nad Oslavou populární turnaj O velikonočního beránka, který bývá velmi bohatý na hodnotné ceny a také z toho důvodu se každoroční účast šplhá výš a výš. Turnaj navíc umožňuje účast i starším ročníkům 2007, což v seriálu Jihomoravského KP mládeže v rapid šachu pořadatelsky připouští pouze náš klub a GPOA Znojmo. Tohoto turnaje se naši mládežníci účastnili již v minulosti a také letos využili příležitosti. Náš klub reprezentovali Jirka Grausgruber, Prokop Šmídek a Zuzka Pejchlová ve starších žácích a v mladších žácích Adélka Karafiátová, stále ještě pod hlavičkou Šachové školy Hříbata.

Výsledky všech turnajů naleznete tradičně na chess-results, fotogalerii pak na stránkách pořadatelů.

Turnaj se hrál jako přebor kraje Vysočina v rapid šachu mládeže. V turnaji A (mladší žáci) získala Adélka 4/7 a mezi 52 účastníky obsadila pěkné 20. místo. Ziskem 6,5/7 zvítězil Vojtěch Velím (Jezdci Jundrov) před Pavlem Brožem (Šachový klub Světlá nad Sázavou) a Alexandrou Junovou (TJ CHS Chotěboř), oba 6/7.

V hlavním turnaji B se mezi 107 (!) účastníky umístil Jirka Grausgruber (5/7) na pěkném 11. místě, Prokop (4/7) obsadil 30. místo a Zuzka (3/7) 59. místo. Zvítězil hlavní favorit Tadeáš Hladký (7/7) z Jundrova před Petrem Fouskem z Chotěboře a Lucií Rybáčkovou z Gambitu Jihlava (oba 6/7). Škoda je hlavně výsledku Prokopa, který odstartoval čtyřmi výhrami. Pak ale přišla velká rošáda (0-0-0) a bylo po nadějích.

Namest 2023 Jirka

Jirka černými zvítězí

Namest 2023 Prokop

Prokop poráží ve 3. kole Markétu Šťávovou

Tolik alespoň telegrafická zpráva z turnaje. Níže nabízím fotku vítězů, kde vpravo vidíme jundrovské zástupce Tadeáše Hladkého a Vojtěcha Velíma.

Beranek 2023