MČR družstev mladších žáků

Dobrý večer přátelé,

o minulém víkendu proběhlo v Harrachově MČR družstev mladších žáků v rapid šachu. Po několika létech půstu se družstvo ŠK DURAS také účastnilo (postoupili jsme jako druzí z KP družstev mladších žáků za Jezdci Jundrov). Jezdci Jundrov, nasazení jako č. 6 obsadili 6 místo, čímž potvrdili své nasazení a uhájili tak pro náš kraj druhé postupové místo pro příští sezónu.

A jak se dařilo našemu týmu?

Docela mne překvapilo, že jsme do turnaje vstoupili jako nasazená čtrnáctka. Ale u malých dětí, které nemají buď žádné elo, nebo elo nízké, o jejich skutečné výkonnosti nevíte vůbec nic. Důležitější než elo je zkušenost a reálný počet odehraných partií. A o této pravdě jsme se přesvědčili hned v prvním utkání, kdy jsme jako poslední tým z nasazené poloviny hráli s týmem, který byl nasazen úplně poslední (28 účastníků). Očekával jsem tedy hladkou a vysokou výhru, ale opak byl pravdou. Vyhráli jsme těsně 3,5:2,5 (ŠK Líně). Bylo tedy jasné, že obhajoba naší startovací pozice nebude jednoduchá. Nakonec jsme ziskem 8 zápasových bodů (2x výhra, 2x remíza, 5x prohra) obsadili 24 místo.

MCR druzstev MZ 2023

Pro celý tým to ale byla skvělá zkušenost. Kromě Mikuláše Hladkého na první šachovnici, to byla pro ostatní členy týmu první zkušenost se šachem na republikové úrovni.

20230617 174306

Byť se nám turnaj asi nepovedl úplně podle našich představ, určitě stálo za to se zúčastnit. Musím pochválit celý tým za bojovnost a herní nasazení. Nikdo nic neodbyl, spíše naopak. Některá naše prohraná utkání pramenila spíše z chyb s příliš velké snahy něco nepokazit a trochu také ze ztráty sebevědomí, když se něco nepovedlo. O tom by mohl vyprávět Ondra + Martin Hrádkovi.

Na tomto odkazu si můžete prohlédnout výsledky https://chess-results.com/tnr767797.aspx?lan=5

Na rajčeti na tomto odkaze: https://skduras.rajce.idnes.cz/2023_-_Cerven_-_MCR_Druzstev_mladsich_zaku lze nalézt pár fotek, které jsem nafotil jak v hrací místnosti tak v krásné krkonošské přírodě.

A ještě děkuji rodičům za pomoc s dopravou s podporou při šachové práci a také za dva příjemné večery, které jsme společně strávili.

Tak zase někdy příště u podobné šachové akce na viděnou se těší

Radek Strnad