MČR mládeže v rapid šachu - v Harrachově nahoře i dole

Ve dnech 9. - 10. září 2023 se v harrachovském hotelu Fit Fun uskutečnilo MČR mládeže do 14 let, kde jsme měli několikeré zastoupení. V kategorii H14 to byli Václav Šetina s Vojtou Karafiátem, v D14 sestry Běta a Ema Kubátovy, v kategorii H10 bratři Ondra a Martin Hrádkovi a v kategorii D10 Adélka Karafiátová.

Výsledky všech turnajů naleznete na chess-results, fotogalerii, online přenos a další podrobnosti na svazových stránkách anebo na webu pořadatelů.

MCR mladez Harrachov 2023 4

Hotel Fit Fun

Nejlepší umístění patřilo podle očekávání talentovanému Václavu Šetinovi, který k nám čerstvě přestoupil z Kuřimi a jehož 4. místo (6/9) ve čtrnáctkách je mezi 42 účastníky pěkným úspěchem. Ve stejné kategorii obsadil Vojta Karafiát ziskem 4/9 30. místo.

MCR mladez Harrachov 2023 2

Hrálo se mj. o tyto ceny a trofeje

V kategorii D14 jsme mezi 28 účastnicemi měli zastoupení v sestrách Kubátových, které nezklamaly. Běta ziskem 5/9 vybojovala 9. místo a její sestra Ema stejným ziskem 11. místo. Mezi nimi na 10. místě pak ještě vidíme další jihomoravskou zástupkyni Kristýnu Dorazilovou z Vyškova, která možná trochu neustála roli nejvýše nasazené hráčky a zmíněné umístění bude brát spíše jako neúspěch.

MCR mladez Harrachov 2023 1

Partie Ema Kubátová - Nhat Minh Thu Nguyen

V kategorii nejmladších chlapců H10 jsme měli zastoupení v dalším rodinném klanu, a sice v bratrech Hrádkových. Ondra vybojoval postup z JM přeboru přímo, Martin pak na divokou kartu. Lépe si vedl mladší Martin, který výsledkem 4/9 obsadil mezi 44 účastníky 30. místo a Ondra, kterému se turnaj nepovedl, pak za 3/9 41. místo.

V kategorii nejmladších dívek D10 se trochu překvapivě dařilo Adélce Karafiátové, která mezi 27 účastnicemi obsadila výsledkem 5/9 11. místo. To bych opravdu nečekal, naše speciální příprava před turnajem tak přinesla úspěch.

Gratulujeme tedy všem jmenovaným za dobrou reprezentaci klubu a příští rok třebas ještě lépe🙂