Druhé úterý - úspěšný říjen!

První říjnovou akcí bylo Druhé úterý a naše barvy byly vidět v B turnaji. Toho se zúčastnili bratři Richard a Radovan Pešovi, Michal Adámek a k nim v barvách Hříbat hrající Michal Paulen. Ten je součástí mé tréninkové skupiny a protože se letos přestup nestihl provést, dojde k němu až od příští sezóny. A jak si kluci vedli?

Výsledky naleznete tradičně na chess-results, tedy turnaje A, jakož i turnaje B.

Vedli si výborně! Turnaje B se zúčastnilo 25 hráčů. Ríša, který hraje šachy druhým rokem a letos začal chodit teprve do školy, vyhrál první tři partie. Tu čtvrtou proti pozdějšímu vítězi a v turnaji stoprocentnímu Marku Vinterovi sice prohrál, po výhře v závěrečném pátém utkání ale mohl slavit skvélé 2. místo! Na stupních vítězů jej doplnil Michal Paulen, který docílil rovněž 4/5. Michal prohrál trochu zbytečně první partii, kde jej o remízu připravila neznalost principů věžových koncovek, pak ale přišla série výher a ta nakonec znamenala moc pěkný pomyslný bronz. Mimochodem, ve 4. kole to odnesl Míša Adámek. Ten zase pro změnu porazil ve 2. kole Ráďu Pešu, aby po dvou následných prohrách vyhrál poslední kolo a to výsledkem 3/5 znamenalo slušivé 7. místo. No a Ráďa pro změnu doplatil na prohru v posledním kole a výsledkem 2/5 obsadil 19. místo.

Druhe utery rijen2023 B

Zleva trochu legračně na židličce stojící Ríša Peša (2), Marek Vinter (1) a Michal Paulen (3)

V turnaji A jsme mezi 11 účastníky zástupce neměli a početní převahu zde měli hráči pořádající Lokomotivy. Těm také patřily první tři místa v pořadí Vilém Doušek (4,5/5), Jakub Mikoláš (4/5) a Hanuš Horák (3,5/5). Až čtvrtý pak skončil ratingový favorit Jakub Škňouřil z Hustopečí (3/5).

Druhe utery rijen2023 A

Zleva Jakub Mikoláš (2), Vilém Doušek (1) a Hanuš Horák (3)

Našim úspěšným chlapcům gratulujeme a již za čtyři dny se mohou své úspěchy pokusit zopakovat. Tedy hodně štěstí!