O šachového krále a královnu Bébéčka - druhý turnaj

Také druhý turnaj měl "nabito" a do salonku Bowlingu Brno si našlo cestu opět skvělých 47 účastníků. Pepa Bednařík musí mít asi radost, že se jeho myšlenka tak ujala, na druhou stranu řídit turnaje s 50 dětmi také není maličkost. Pojďme se tedy nyní podívat na to, jak dopadl druhý turnaj.

Výsledky, fotogalerii a propozice naleznete na chess-results.

Z našeho klubu se turnaje zúčastnili opět členové mé tréninkové skupiny, konkrétně Vilda Tikovský, Míša Adámek, Honzík Dokulil, Hynek Kulhavý, Jáchym Garčic, Adélka Karafiátová, Max Veselý, Ríša a Ráďa Pešovi a Michal Paulen, stále pod hlavičkou Šachové školy Hříbata. To je úctyhodný počet deseti dětí a jsem rád, že se nám s Petrem Zuziakem podařilo děti motivovat jak k tréninkům, tak k hraní na turajích, kde jsou navíc také dobře výsledkově vidět.

BB 2324 2 3

Hrálo se v salonku BB za řízení Pepy Bednaříka

BB 2324 2 5

o tyto věcné ceny a medaile

Průběh turnaje dával tušit vítězství Víléma Douška z Lokomotivy, který se zlepšuje v každém turnaji a zde to potvrdil spanilou jízdou se stoprocentním výsledkem 5/5. Zajímavý byl ale souboj o další místa a možná trochu překvapivě se na bedně umístíly dívky. Ziskem 4,5/5 si druhé a třetí místo rozebraly Klára Švábová (Šachy Vyškov) s Eliškou Egerlovou (Bowling Brno), které ztratily remízu ve vzájemném souboji, paradoxně se ale obě vyhnuly turnajovému vítězi.

BB 2324 2 13

Mezi Lucií Chládkovou a Pepou Bednaříkem zleva Klára Švábová (2), Vilém Doušek (1) a Eliška Egerlová (3)

A dostáváme se ke skupince čtyřbodových, v níž měl na 4. místě nejlepší pomocné hodnocení Daniel Zavřel a hned za ním náš Michal Paulen. To je skvělé umístění a Michalovi velká gratulace. Neméně dobře si ale vedli i další naši chlapci. Ziskem 3,5/5 a naprosto shodnými pomocnými kritérii se o 8. místo rozdělili Honzík Dokulil s Hynkem Kulhavým. Umístění v první desítce je cenné a k němu rovněž oběma gratuluji!

BB 2324 2 7

Honzík Dokulil bílými v utkání 4. kola proti Danielu Zavřelovi

BB 2324 2 8

Malé derby - mladší Ríša byl úspěšnější proti Jáchymovi

Také další umístění jsou solidní. Na 12. místě vidíme Maxe Veselého, který měl v početné skupině tříbodových vůbec nejlepší pomocné hodnocení a nebýt porážky v posledním kole, mohl dokonce dělit umístění s Míšou Paulenem. Stejný počet bodů získal také Ríša Peša (13. místo), který si odnesl vítězství v kategorii U8, gratuluji! Dále Míša Adámek (17), který se utkal dokonce se třemi našimi hráči a obě své porážky má právě s nimi (Michal Paulen a Hynek Kulhavý). Porazil na závěr Markétku Tikovskou, která je již registrovaná u nás, ale trénuje na Bowlingu Brno pod vedením Pepy Bednaříka.

BB 2324 2 4

Nejblíže vidíme Míšu Adámka, vedle něj Ráďa Peša

Tři body získala také Adélka Karafiátová (19), která si odnesla třetí cenu mezi dívkami a Jáchym Garčic (21). Zklamáním je turnaj určitě pro nejvýše nasazeného Vildu Tikovského (28), který získal pouhé 2/5 a na závěr prohrál ještě s Adélkou. Vilda je určitě šikovný a výrazně zlepšil soustředění, takže ubylo hrubých chyb. V kratším tempu ale podléhá stresu a chyby se vrací hlavně v náročných závěrech partií. Vilda se ale určitě zlepší, jen to chce vydržet vždy do finiše. Dva body uhrál také Ráďa Peša (29), který skončil hned za Vildou a jako bonus si odnesl třetí cenu v kategorii U8 (s bráškou ho vidíme na obrázku níže).