Druhé úterý - březen přinesl málo vídané dva stoprocentní vítěze!

Druhé úterý se hrálo také v březnu (12.3.2024) a my měli na startu opět několik zástupců. Na tomto turnaji se nám často daří a nejinak tomu bylo i v březnovém klání.

Výsledky naleznete tradičně na chess-results, tedy turnaje A, jakož i turnaje B.

Turnaj A má tradičně vysokou kvalitu a díky nižšímu počtu hráčů je úroveň hry jednotlivých hráčů dostatečně prověřena. Tentokrát si přišlo zahrát 12 hráčů a nás může těšit výborný Hynkův výsledek, který ziskem 3,5/5 obsadil výborné 2. místo. Gratulujeme! V turnaji ziskem 4/5 zvítězil domácí Josef Doležal, třetí skončil další domácí zástupce Stanislav Krasovskyi. Hynkův výsledek mohl být možná ještě lepší, kdyby po třech úvodních výhrách využil ve 4. kole výhodné pozice proti Stanislavu Krasovskému (již jsme si ukázali na tréninku), s nímž po hrubé chybě prohrál. V každém případě ale moc pěkný úspěch!

DU brezen 11

Zleva Stanislav Krasovskyi (3), Josef Doležal (1) a Hynek Kulhavý (2)

No a již tu máme početně tradičně nabitý turnaj B, jehož se účastnilo 43 hráčů. V turnaji došlo k málo vídané situaci, když dva hráči porazili všech pět svých soupeřů (tedy se spolu neutkali) a o jejich umístění muselo rozhodnout pomocné hodnocení. Něco takového se opravdu jen tak nevidí, ovšem na turnajích tohoto typu to možné je. Turnaj se totiž hraje na pět kol a pokud je účastníků více než dvě na pátou, může k takové situaci dojít. Nás ale může těšit, že jedním z těchto stoprocentních hráčů byl náš Ríša a protože měl lepší pomocné hodnocení, v turnaji slavně zvítězil! Byl jsem se tentokrát osobně podívat a Ríšovi moc gratuluji! Horší pomocné hodnocení odsunulo na 2. místo Jana Kalu z Tišnova a třetí skončil nejlepší ze čtyřbodových hráčů Adam Houdek z CVČ Lesná.

DU brezen 3

Zleva Jan Kala (2), původně mimo dobrý záběr a následně na židli postavený Richard Peša (1) a Adam Houdek (3)

Výborně si počínal také Maxík Veselý, který ziskem 4/5 obsadil dělené 5. místo, což je při jeho premiéře na tomto turnaji výborné vysvědčení. Také moc gratuluji!

DU brezen 2

Uprostřed hrající Maxík Veselý

Stejný výsledek mohl mít také Ráďa Peša, ale bohužel prohrál poslední partii a ziskem 3/5 obsadil 20. místo. I to je ale solidní výsledek.

DU brezen 4

A na závěr vidíme vlevo lehce zakukleného Ráďu🙂

Příští turnaj se bude díky jiné akci v Moravské zemské knihovně hrát až třetí úterý, tedy 16.4.2024.