O šachového krále a královnu Bébéčka - čtvrtý turnaj v naší režii!

Ve čtvrtek 21. března 2024 se na Bowlingu Brno v Líšni uskutečnil čtvrtý turnaj dětí z celkových pěti. Právo účasti zde mají děti nar. 2010 a mladší s českým rapid Elem max. 1200. Nám se na těchto turnajích zatím ty úplně nejvyšší pocty vyhýbaly, ovšem všeho jen do času, tento turnaj vše napravil měrou vrchovatou.

Výsledky, fotografie, propozice a stránky organizátora naleznete na tomto odkazu.

Účast dětí byla opět výborná a kapacita 50 hráčů se téměř naplnila, když v turnaji startovalo 49 hráčů. Z našeho klubu se účastnili Jáchym Garčic, Vilda Tikovský se sestrou Markétou, Adélka Karafiátová, Míša Adámek, Kuba Monzer, Honzík Dokulil, Ríša a Ráďa Pešovi, Maxík Veselý a Michal Paulen, který bude až do přestupního termínu vedený pod Šachovou školou Hříbata. A jak se nám vedlo, se pojďme nyní podívat.

BB 2024 03 21 6

Hrálo se v salonku Bowlingu Brno

BB 2024 03 21 4

o tyto pěkné poháry

BB 2024 03 21 3

medaile 

BB 2024 03 21 5

a věcné ceny

To za mých mladých let v takové míře nebylo. Docela tedy těm mladým závidím, ale je to určitě správné, mládežnický sport se má podporovat.

Na turnaj jsem se vypravil osobně, jelikož jsem měl zrovna asi 1,5 hodinový prostor před návštěvou divadla. V obleku jsem byl poněkud nápadný, ale není vůbec špatné si jej jednou za čas vzít🙂 Viděl jsem tak v akci všechny naše hráče a stihl jsem s mnohými promluvit včetně rodičů. Také s Petrem Zuziakem, který má díky své práci na ZŠ Sirotkova velký podíl na výkonnosti některých svěřenců (např. Jáchym). Po mém příchodu se ke mně rozběhli Ríša s Ráďou a lišák Ryšák se hned pochlubil, že má po dvou kolech dva body.

BB 2024 03 21 1

Ríša alias lišák Ryšák

Pak jsem sledoval také hru ostatních a největší dojem na mě udělala ta Jáchymova. Jáchym hrál pozorně, snažil se vždy o nějaký plán a dobře využíval chyb soupeřů, když dokázal například volit přesné pořadí tahů při realizaci. To je velmi důležité, protože v opačném případě to může znamenat ztrátu výhody. Jáchym si na úvod poradil se dvěma již docela dobrými dívkami Majou Komárkovou a domácí Eliškou Egerlovou, pak v derby porazil Míšu Adámka a ve 4. kole jsem viděl jeho vítězství nad nejvýše nasazeným (mým jmenovcem) Vojtěchem Vyskočilem z Lipovce, kde se velmi povedla právě ta realizace. Pak jsem již musel odejít, nicméně Jáchym dílo dokončil vítězstvím i v posledním 5. kole nad domácím Vladimírem Škilem a bez ztráty kytičky se stal samostatným vítězem. Gratulujeme! O druhé místo byl velký boj, jelikož bilancí 4/5 se mohla pyšnit hned šestice hráčů. Nejlepší pomocné hodnocení měl náš Vilda Tikovský, kterému se na těchto turnajích i přes vysoká nasazení nikdy nedařilo. Tímto turnajem je tedy snad již noční můra pryč a Vilda si mohl vychutnat úspěch v podobě 2. místa. Třetí skončil již zmíněný Vladimír Škil z Bowlingu Brno.

BB 2024 03 21 14

Mezi Lucií Chládkovou a Josefem Bednaříkem jsou zleva první tři vítězové Vilém Tikovský (2), Jáchym Garčic (1) a Vladimír Škil (3)

Čtvrtý skončil Matěj Benda (Jezdci Jundrov) a na 5. místě náš Richard Peša. Ríša i přes porážku ve 3. kole zabojoval a dotáhl své snažení k nejlepšímu umístění na tomto turnaji. Současně se stal vítězem kategorie U8, moc gratulujeme!

BB 2024 03 21 13

Tři nejlepší U8 - zleva Robin Sís (3), Richard Peša (1) a Patrik Šváb (2)

No a do první desítky se ještě protlačil Honzík Dokulil, který uhrál 3,5/5 a obsadil pěkné 9. místo, také velmi cenný úspěch! Ani výsledky ostatních nebyly vůbec špatné. 3/5 získali Maxík Veselý (16), Míša Adámek (18) a Markétka Tikovská (23), 2,5/5 pak Michal Paulen (24), Adélka Karafiátová (25) a Radovan Peša (27). Kubovi Monzerovi (2/5 a 36. místo) se nevyhnuly hrubé chyby (viděl jsem), tak příště si před tahy sedět více na rukách😉

BB 2024 03 21 9

Markéta Tikovská

BB 2024 03 21 8

Michal Paulen bílými figurami proti Matěji Bendovi

Hrálo se také o ceny v dalších kategoriích. Nejlepší dívkou se stala Veronika Dorazilová z Vyškova před Eliškou Egerlovou z Bliwlingu Brno a Majou Komárkovou z Mint Chess Academy.

BB 2024 03 21 11

Zleva Maja Komárková (3), Veronika Dorazilová (1) a Eliška Egerlová (2)

Podíváme se také na kategorii U10, kde byl nejlepší Matěj Brnda z Jundrova, druhá skončila Veronika Dorazilová z Vyškova a třetí Michael Moravec z Bowlingu Brno.

BB 2024 03 21 12

Zleva Matěj Benda (1), Veronika Dorazilová (2) a Michael Moravec (3)

Celkově se z našeho pohledu jednalo o velmi povedený turnaj a všem úspěšným ještě jednou gratuluji! Poslední turnaj se uskuteční na témže místě 16. května 2024.