Druhé úterý - v dubnu se nám opět dařilo!

Druhé úterý se v měsíci dubnu hrálo až třetí úterý (16.4.2024), což někteří účastníci nezaregistrovali ani přes mediální upozornění Miroslava Hurty na JMŠS. Tak se "povedlo" přijít 9. dubna 2024 například naší Adélce Karafiátové, kterou přivedl táta Martin. Jelikož pravidelně trénuji každé úterý v Moravské zemské knihovně, odkázal jsem několik lidí i tyto dva až na příští (třetí) úterý, z něhož nyní přijměte krátkou reportáž.

 Výsledky naleznete tradičně na chess-results, tedy jak turnaje A, tak i turnaje B.

V A turnaji jsme měli zastoupení v Hynku Kulhavém, který si mezi devíti účastníky počínal velmi dobře a ziskem 3,5/5 obsadil pěkné 3. místo. Zvítězil Vilém Doušek z Lokomotivy Brno před svým oddílovým spoluhráčem Josefem Doležalem, na fotografii vítězů se můžete podívat níže.

Druhe utery 2024 duben 1

Zleva Josef Doležal (2), Vilém Doušek (1) a Hynek Kulhavý (3)

V B turnaji startovalo 49 hráčů a nám udělal radost jediný zástupce Honzík Dokulil, který ziskem 4/5 obsadil 2. místo! Zajímavé je, že stejně bodů i veškerá pomocná hodnocení měl také královéhradecký Ondřej Rejzek, tedy byla udělena dvě druhá místa bez udělení třetího. Vítězství si stoprocentním výsledkem 5/5 odnesl tišnovský Tomáš Stejskal, jehož společně s Honzíkem a Ondřejem vidíme na fotografii.

Druhe utery 2024 duben 2

Zleva Ondřej Rejzek (2), Tomáš Stejskal (1) a Jan Dokulil (2)

Příští turnaj se bude hrát již tradičně na druhé úterý, tedy 14. května 2024.