Druhé úterý v červnu - Elo se nám polámalo

Seriál turnajů hraných každé druhé úterý se odehrál v končícím školním roce naposledy. V úterý 11. června proti sobě zasedlo v Moravské zemské knihovně ve dvou turnajích celkem 41 hráčů a my jsme zde měli celkem tři zástupce - v turnaji A si zahráli Hynek Kulhavý a Richard Peša, v turnaji B pak starší bráška Radovan Peša a Tenuun Enkhbat.

Výsledky naleznete na chess-results, tedy turnaje A, jakož i turnaje B.

V turnaji A startovalo 10 hráčů. Ratingoví favorité spíše klopýtali a nikdo nebyl storpocentní. Vítězství si nakonec odnesl až devátý nasazený Michal Cagáň, který měl lepší pomocné hodnocení před svým přemožitelem Dominikem Keprtem z Jundrova (oba 4/5), který byl pro změnu až osmý nasazený. Dominik zase ztratil dvě remízy se Sárou Peškovou a nejvýše nasazeným Vilémem Douškem z Lokomotivy. Bronzovou pozici obsadil Hanuš Horák z pořádající Lokomotivy Brno.

Druhe utery cerven 2024 3

Zleva Dominik Keprt (2) a Michal Cagáň (1)

Stejný počet bodů pak nasbírali i oba naši zástupci, když pěkné 4. místo obsadil náš benjamínek Ríša Peša a hned za ním na 5. místě Hynek Kulhavý (všichni 3/5). Favorizovaný Vilém Doušek z Lokomotvy skončil s 2,5/5 až šestý.

Druhe utery cerven 2024 1

Ríša (vlevo) sleduje partii Hanuše Horáka

Druhe utery cerven 2024 2

Hynek (vlevo) pro změnu v roli hrajícího diváka

V B turnaji startovalo 31 hráčů. Zvítězil Jan Horák ze Zastávky, který získal 100%, tedy 5/5. Druhá skončila Mína Komárková z MINT Chess Academy a třetí Šimon Vondruška z Vranovic (oba 4/5).

Druhe utery cerven 2024 4

Jan Horák, Mína Komárková a Šimon Vondruška

Ráďa Peša odstartoval klasicky porážkou, aby pak 3x v řadě vyhrál a v nejdůležitější partii posledního kola bohužel prohrál s bronzovým Šimonem Vondruškou. Celkově z toho bylo 12. místo. Náš druhý zástupce Tenuun Enkhbat obsadil ziskem 2,5/5 celkové 17. místo.

Příští turnaj se uskuteční až po letních prázdninách, tedy v úterý 10. září 2024.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit