Gillarův memoriál po jedenácté

V sobotu 18.2.2012 proběhl v řečkovické sokolovně již 11. ročník Gillarova memoriálu – rapid turnaj mládeže, jeden z turnajů v seriálu KP mládeže v rapid šachu. To byl teda mazec. Zaprezentovalo se 103 dětí, slavili jsme 150. výročí Sokola, poprvé použil rozhodčí Láďa Palovský nový losovací program Chess Arbiter Pro 2010, poprvé jsme účastníkům turnaje a také jeho návštěvníkům nabídli služby nově zřízeného fotoateliéru. Příliš mnoho novinek na jeden turnaj. Teď už jsme se jen dívali, odkud se na nás vyvalí nějaký průšvih. A ono nic… Za největší průšvih lze považovat to, že dvě kola před koncem turnaje došli paní Holzmanové – vedoucí bufetu, debrecínské párky. Párky nahradily klobásy, kterých bylo dost, tak vše nakonec dobře dopadlo. Koho zajímají i nějaké ty střípky z turnaje, ať si počte dál.

Začátek turnaje byl docela hektický. Zapsat a nalosovat všechny v novém losovacím programu, přičemž docela dost dětí ještě není registrováno u šachového svazu a také zrealizovat novinku – co jméno hráče, to fotka. Nebylo jednoduché vše vymyslet tak, aby každý obličej dostal to správné jméno a ještě to vše implementovat do losovacího programu. Nicméně práce našeho fotoateliéru se některým natolik zalíbila, že vznikly i takovéto fotečky:

Gillar 12 092

Turnaj začal asi s půlhodinovým zpožděním, což je v pohodě. Cvičitelé řečkovického Sokola navíc udržovali děti v „bdělém stavu“,  takže další dění odsýpalo závratným tempem.

Gillar 2012 014

Aby byl turnaj ke všem alespoň trochu spravedlivý, hrálo se ve dvou kategoriích: mladší žáci do 12 let a starší žáci do 16 let. Všude měl náš klub reprezentanty. Na vánočním turnaji v Břeclavi jsme vyhráli téměř vše, co se dalo. Tentokrát k tomu mládežníci z našeho klubu přistoupili poněkud cimrmanovským způsobem. Když se Ara Martirosyan v turnaji mladších žáků přišel zeptat na první cenu, rozhodčí mu pouze suše sdělil: „Teď, teď tu byl, nějaký Žitný, Michal se jmenoval a hned za ním Jurásek Vojtěch“ tak na Aru se 6b/7 zbylo 3. místo. Vzhledem k tomu, že Ara patří do kategorie H10, kterou vyhrál – velmi pěkný výsledek. Nutno ale dodat, že Michal Žitný i Vojta Jurásek to měli tentokrát jednoduší, neb velký favorit tohoto turnaje Dan Daněk si zahrál raději se staršími. Od 20. do 26. místa se potom seřadili další kluci z našeho klubu, všichni nasbírali 4 body: Matyáš Zavadil, Tomáš Glozar, Adam Kučera. Matyáš i Tomáš jsou už zkušenými hráči a umístili se podle očekávání. Adam Kučera na své zkušenosti dosáhl pěkného výsledku. Ondra Fojt se 3b/7 obsadil 44. místo a benjamínek, teprve 7-letý Saša Ivanov skončil se ziskem 1b/7 na předposledním 73. místě (jeho první turnaj).

Když se na konci turnaje starších žáků přišel zeptat Tadeáš Boček, jaká že bude první cena, rozhodčí mu odpověděl: „Teď, teď tu byl, nějaký Dvořák, Adam se jmenoval a hned za ním Fouček Šimon“ tak na Táďu s 5b/7 zbylo tentokrát 3.místo. Pěkného úspěchu dosáhl Dan Daněk, který také s 5b/7, s horším pomocným hodnocením, skončil hned za Tadeášem na 4. místě a na 5. místě se umístil Radek Zeman. Na desátém místě skončil Petr Zuziak, 12. místo obsadil Martin Kladňák a 14. místo Ondra Koukal, všichni získali 4b/7, což svědčí o velké vyrovnanosti tohoto turnaje (zúčastnilo se 29 hráčů).

Až na to, že nám kluci z Lokomotivy vybrabčili všechna první místa (mimo kategorii H10), proběhl turnaj v pohodě. Nikomu se nic nestalo, žádná zlomenina, rozbitá hlava, vyvrtnutý kotník… Bufet pod vedením paní Holzmanové udával jak hráčům, tak návštěvníkům dobrou a pohodovou náladu, klobásky byly prudce jedlé a kafe výborné. Tak zase za rok v řečkovické sokolovně.

Výsledky mladší žáci  Výsledky starší žáci + Fotogalerie na Rajčeti

Fotogalerie:

Chief arbiter: IA Láďa Palovský

Gillar 2012 023

Až ta igelitka spadne, tak to někoho zabije....

Gillar 2012 025

Poslední kolo mladší žáci

Gillar 2012 027

Poslední kolo starší žáci

Gillar 2012 026

Vítězové mladší žáci: Michal Žitný, Vojta Jurásek, Ara Martirosyan

Gillar 2012 057

Vítězové starší žáci: Adam Dvořák, Šimon Fouček, Tadeáš Boček

Gillar 2012 062