ŠK Duras Brno

  • Přejít k obsahu
  • Přejít na hlavní navigaci a přihlášení

Zobrazit ve vyhledávání navigaci

Navigace

  • Kde nás najdete
  • Bankovní spojení
  • Kde nás najdete
  • Bankovní spojení
  • Přihlášení

Hledat

  • Čeština
  • English (UK)

Hlavní nabídka

  • Domů
  • Výbor klubu
  • Stanovy
  • Soutěže družstev
  • Turnaje
  • Děti a mládež
  • Harmonogram 2025 - 2026
  • Členové klubu
  • Kalendář
  • Vzpomínky Mirka Jurky
  • Fotogalerie
  • Historie klubu
  • Archív
  • Úlohy k řešení

Facebook

Facebook

Zpravodajství

JMŠS

Partneři

TMH klinika
THT
DS 92
Kam za sportem v Brně
Národní Sportovní Agentura
Brno
Tespo
Šachový svaz ČR

RSS kanál

feed-image ŠK Duras

Poslední komentáře

  • Skvělý turnaj!
    Můžu jen chválit. Pro mě to byl příjemně strávený Šachový den a velmi fajn společenská událost. Fotky ...

    Číst dále...

     
  • Krásná akce
    Krásná akce. Děkujeme pořadatelům. Za klan Tikovských jsme si to moc užili, i když jsme se letos ...

    Číst dále...

     
  • Odp.: O brankovického krále - dvě sošky pro nás!
    Rád bych se podělil o radostnou zprávu! Můj syn, Enkhbat Tenuun, se zúčastnil mistrovství Čech v šachu ...

    Číst dále...

Kdo je online

Memoriál Lubomíra Gillara rekordní - jubilea se zúčastnilo 155 dětí!

Podrobnosti
Vytvořeno: 18. 1. 2023 20:38
Napsal Neklan Vyskočil

Po tříleté odmlce uspořádal náš klub ve spolupráci se Sokolem Řečkovice a za finanční podpory Magistrátu města Brna, jubilejní 20. ročník Memoriálu Lubomíra Gillara, který je součástí Jihomoravského KP mládeže v rapid šachu. Turnaj se hrál v sobotu 14. ledna 2023 jako třetí v pořadí, když prvními dvěma podniky byli listopadové Brankovice (O brankovického krále) a Vyškov (Vyškovská rošáda), který se hrál minulou sobotu. Na rozdíl od předchozích dvou turnajů jsme připustili k účasti i ročníky 2007 a 2008, které sice nejsou součástí seriálu (2009 a mladší), ale účast vyšší věkové kategorie je u nás již dlouholetou tradicí. Rovněž se domnívám, že by tato věková kategorie neměla být opomíjena a její účast v rámci mládežnických akcí by měla být v zájmu celého jihomoravského šachu. Pojďme však již k turnaji, jehož se v kategorii starších žáků v našich barvách zúčastnili Jirka Grausgruber, Adam Janský, Prokop Šmídek, sestry Běta a Ema Kubátovy, Mikuláš Hladký a Dan Szabó, v mladších žácích pak Vilda Tikovský, bratrské dvojice Ondra s Martinem Hrádkovými a Ríša s Radovanem Pešovými a v barvách Hříbat, ale s námi trénující Adélka Karafiátová.

Číst dál...

KP mládeže v rapid šachu - z Vyškova vezeme medaile!

Podrobnosti
Vytvořeno: 13. 1. 2023 10:17
Napsal Neklan Vyskočil

Minulou sobotu 7. ledna 2023 se v Besedním domě ve Vyškově uskutečnil druhý díl KP mládeže v rapid šachu, a sice pod tradičním názvem Vyškovská rošáda. Celé akce se ve třech turnajích zúčastnilo rekordních 137 dětí a náš klub neodjížděl s prázdnou! V turnaji špuntů (2015 a mladší) nás reprezentoval teprve 5letý Richard Peša, v mladších žácích (2011 - 2014) Ondra a Martin Hrádkové, Vilda Tikovský a s naším klubem trénující Adéla Karafiátová a ve starších žácích (2009-2010) Vojta Karafiát, Mikuláš Hladký, Běta a Ema Kubátovy a Adam Janský.

Číst dál...

Radilův memoriál

Podrobnosti
Vytvořeno: 8. 1. 2023 17:23
Napsal Neklan Vyskočil

Tradičně na Silvestra se přijdou rozloučit šachisté se starým rokem a zahrají si bleskový turnaj, jehož název vidíte v nadpisu. Turnaj vždy navazuje na Olexův memoriál, který se hrál v termínu 26. - 30.12.2022 na 7 kol. Pořadatelem obou akcí byla ve spolupráci s BB Brno Lokomotiva Brno. Olexák však kvalitou ani kvantitou moc nepřesvědčil, jelikož mezi pouhými 13 hráči zvítězil první nasazený Egypťan Ibrahim, jehož rating sotva přesáhl dvoutisícovou hranici (Elo 2003). Naproti tomu Radilův memoriál, i díky sobotnímu termínu, naopak přivábil vyšší počet účastníků, než bývalo v posledních letech zvykem a také kvalita byla velmi slušná. Ani já jsem nemusel trávit čas v práci (jako v minulosti), a tak jsem si po delším čase přišel zahrát. Společně se mnou ještě další kluboví souputníci Václav Fencl, Pavel Menčík a Ondra Borkovec. A jak jsme dopadli?

Číst dál...

Předvánoční Svitavy

Podrobnosti
Vytvořeno: 4. 1. 2023 20:38
Napsal Neklan Vyskočil

Ondra a Martin Hrádkovi se zúčastnili předvánočního rapid turnaje ve Svitavách. O tom, jak si vedli, si můžete přečíst z reportáže jejich táty Jakuba. A snad neprozradím moc, když napíšu, že v porovnání s předchozím turnajem Talent Cup ve Frýdku-Místku se jednalo o zajímavou výsledkovou paralelu.

Číst dál...

PF 2023

Podrobnosti
Vytvořeno: 31. 12. 2022 20:47
Napsal Neklan Vyskočil

Hodně zdraví, štěstí, lásky a optimismu na šachových i životních cestách vám do roku 2023 přeje výbor ŠK Duras.

PF 2023

Talent Cup 2022

Podrobnosti
Vytvořeno: 28. 12. 2022 19:31
Napsal Neklan Vyskočil

S potěšením musím konstatovat, že se po dlouhých sedmi letech našel další přispěvatel a věřím, že se řady autorů článků na našem webu budou rozrůstat. Nejlepší reportáže jsou totiž vždy ty autentické od přímých účastníků, což v případě dětských turnajů bývají nejčastěji rodiče. V našem případě děkuji Jakubu Hrádkovi za zdařilou i vtipnou reportáž z tradičního mládežnického turnaje ve Frýdku-Místku. Toho se v termínu 16. - 18.12.2022 účastnili jeho synové Ondra s Martinem, kteří jsou od září tohoto roku součástí mé tréninkové skupiny. A jak si vedli se již můžete dočíst z textu níže.

Číst dál...

1. liga východ - vyzráli jsme na vedoucí Jezdce Jundrov!

Podrobnosti
Vytvořeno: 26. 12. 2022 17:16
Napsal Neklan Vyskočil

V neděli 10.12.2022 se uskutečnilo první ze tří plánovaných jednokol naší soutěže. Našimi soupeři byli v brněnském derby hráči Jundrova, kteří po čtyřech odehraných kolech stanuli s 10 body na piedestalu 1. ligy východ. My jsme se po dvou porážkách naopak propadli z prvního místa na šesté. Naše sestava doznala určitých změn, nicméně pozitivní byl start tří kvalitních hráčů vpředu. Nemohl ovšem nastoupit Roman, který musel nečekaně do nemocnice na operaci slepého střeva a nyní se již zotavuje.

Číst dál...

Další články...

  1. KP družstev mládeže - druhý sraz proběhl ve Znojmě
  2. 1. liga východ - severní vítr je krutý - 2
  3. 1. liga východ - severní vítr je krutý - 1
  4. KP mládeže v rapid šachu - úvodní podnik v Brankovicích úspěšný!
  5. Open Brno
  6. Mistrovství Moravy a Slezska mládeže - letos bez postupu
  7. 1. liga východ - Frýdek-Místek 2x poražen - 2
  8. 1. liga východ - Frýdek-Místek 2x poražen - 1
  9. Den sportu Vodova
  10. Líté boje pod radničním mečem

Strana 20 z 68

  • Začátek
  • Předchozí
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • Následující
  • Konec