David Barák mistrem ČR do 16 a 18 let v rapid šachu!

Skvělého úspěchu dosáhnul David Barák na MČR ve Vyškově, které se hrálo v termínu 21. - 22.9.2019, a to jako jeden turnaj v kategoriích do 16, 18 a 20 let. David podal opravdu výborný výkon, když se utkal s většinou favoritů a nakonec výsledkem 7/9 obsadil celkové 3. místo, což současně znamenalo vítězství v kategoriích do 18 a 20 let. Tři medaile získala také Olga Dvořáková, a to dvě stříbrně (D16 a D18) a jednu bronzovou (D20). Více už o turnaji referuje Davidův táta Radomír Barák.

Výsledky naleznete tradičně na chess-results a k dispozici je také pořadatelský článek s fotogalerií.

Z našeho oddílu se tohoto mistrovství zúčastnil za chlapce David Barák a také Olga Dvořáková, která je, ač klubovou příslušností ze Spartaku Adamov, již dlouholetou součástí tréninkové skupiny Tomáše Poláka. Oba, jak Olga i David, budou hrát v letošním roce 2019/2020 za náš klub extraligu mládeže a tak takový turnaj měl význam otestovat si svoji výkonnost. David byl v celkové listině nasazený jako osmý hráč a tuto roli vysoko nasazeného hráče zvládl více než na výbornou. Olga byla nasazená jako pětatřicátá a skončila nakonec v první dvacítce. Vzhledem k faktu, že tento turnaj byl otevřený, hráli společně dorostenci, junioři i dorostenky a juniorky. Určitě ale tato skutečnost nesnižuje výkon našich zástupců. Celkově se turnaje zúčastnilo 62 hráčů. David obsadil v kategorii U16 celkově první místo a stal se přeborníkem ČR pro tuto kategorii. Protože ale turnaj se hrál společně pro všechny kategorii, David se stal i přeborníkem ČR pro kategorii U18 a zároveň skončil třetí v kategorii U20. Olga obsadila ve své hlavní kategorii D16 celkově druhé místo a brala stříbrnou medaili. V kategorii D18 obsadila taktéž druhé místo a v kategorii D20 obsadila třetí místo. Oběma našim mládežníkům blahopřejeme k velkému úspěchu.

Barak Vyskov 2019 H16

David Barák ve žlutém jako vítěz v H16

 

Barak Vyskov 2019 H18

David jako vítěz v H18

 

Barak Vyskov 2019 H20

David třetí v H20

 

Dvorakova Vyskov 2019 D16

Olga (třetí zleva) stříbrná v D16

 

Dvorakova Vyskov 2019 D18

Olga stříbrná také v D18

 

Dvorakova Vyskov 2019 D20

A Olga do třetice, tentokrát bronzová v D20