19. ročník Gillarova memoriálu ovládli mládežníci z Kuřimi

V sobotu 11. ledna 2020 uspořádal náš klub za spolupráce se Sokolem Řečkovice a za finanční podpory MMB, již 19. ročník Memoriálu Lubomíra Gillara. Turnaj je součástí Jihomoravského krajského přeboru mládeže v rapid šachu 2019/2020 v kategoriích hráčů do 10, 12, a 14 let. Na startu se sešlo celkem 116 účastníků, kteří hráli ve 2 turnajích - mladší žáci narozeni 2008 a později (81 účastníků) a starší žáci narozeni 2004 - 2007 (35 účastníků). Soutěžilo se rovněž v jednotlivých věkových kategoriích do 8, 10, 12, 14 a 16 a dále o nejmladšího účastníka turnaje.

Výsledky naleznete tradičně na chess-results, tedy mladší žáci, starší žáci a samozřejmostí je také fotogalerie.

A jak to všechno dopadlo si přečtěte dále. Sokolovnu jsme a pomocí rodičů dětí našeho klubu připravili během půl hodiny, za což jim patří náš velký dík. Začátek turnaje měl vzhledem ke zdržení při prezenci mírné zpoždění, ale následně již celý turnaj probíhal bez problémů.

Kategorie mladších žáků se stala jednoznačně kořistí mládežníků z ŠK Kuřim. Hráči na 1. - 3. místě získali shodně 6/7, a tak o konečném pořadí rozhodovalo pomocné hodnocení. Zvítězil Václav Šetina před Martinem Procházkou a Pavlem Ševčíkem. V kategorii starších žáků zvítězil výkonem 6,5/7 Lukáš Vojtěch Londin (KVASACO Vacenovice) před Ondřejem Hronkem z Kuřimi (6/7) a Martinem Vaculíkem z ŠK Hustopeče (5,5/7).

Gillar 2020 1

Společné foto medailistů – zprava: Lukáš Vojtěch Londin – vítěz SŽ, Václav Šetina – vítěz MŽ, Ondřej Hronek – 2. místo SŽ, Martin Procházka – 2. místo MŽ, Martin Vaculík – 3. místo SŽ a Pavel Ševčík – 3. místo MŽ

V kategorii do 8 let zvítězil Marek Pukowietz z Vyškova ziskem 4/7 před Vlastimilem Tomancem z Lokomotivy Brno (4/7) a Tomášem Vyskočilem z Kuřimi (3,5/7).

Gillar 2020 2

Pořadí v kategorii do 8 let, zleva: Tomáš Vyskočil (3), Marek Pukowietz (1) a Vlastimil Tomanec (2)

V kategorii do 10 let došlo podobně jako ve dvanáctkách k velké shodě. Nakonec se štěstí v podobě nejlepšího pomocného hodnocení usmálo na Bětu Kubátovou z Kuřimi před Adamem Janským z Durasu a Andrejem Součkem z Kuřimi (všichni 5,5/7). 

Gillar 2020 3

Pořadí v kategorii do 10 let, zleva: Běta Kubátová (1), Adam Janský (2) a Andrej Souček (3)

V kategorii do 12 let se opakovalo pořadí z mladších žáků, tedy zvítězil Václav Šetina před Martinem Procházkou a Pavlem Ševčíkem (všichni 6/7 a všichni ŠK Kuřim).

Gillar 2020 4

Pořadí v kategorii do 12 let, zleva: Martin Procházka (2), Václav Šetina (1) a Pavel Ševčík (3)

V kategorii do 14 let zvítězil Ondřej Hronek z Kuřimi (6/7) před hráči Durasu Janem Brožem a Martinem Lúčem (oba 5/7).

Gillar 2020 5

Pořadí v kategorii do 14 let, zleva: Ondřej Hronek (1), Jan Brož (2) a Martin Lúč (3)

V kategorii do 16 let zvítězil Lukáš Vojtěch Londin z KVASACO Vacenovice (6,5/7) před Martinem Vaculíkem z ŠK Hustopeče (5,5/7) a Matějem Tajovským (4,5/7) z Durasu.

Gillar 2020 6

Pořadí v kategorii do 16 let, zleva: Lukáš Vojtěch Londin (1), Martin Vaculík (2) a 3. Matěj Tajovský (3)

Nejmladším účastníkem turnaje se v konkurenci šesti dětí narozených v roce 2013, stal Šimon Němeček z ŠK Hustopeče, který oslaví 7 let letos v červenci.

Závěrem děkujeme všem za hojnou účast a těšíme se na shledanou v příštím roce. Zvláštní poděkování pořadatelů patří panu Aleši Dumkovi ze Zastávky za pomoc při organizaci, který se výborným způsobem zhostil funkce hlavního rozhodčího turnaje.

Komentáře  

# můj kamarád vlastimilvojtěch tuček 2023-11-10 12:06
VLASTA VLASTA VLASTA VLASTA VLASTA VLASTA VLASTA

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit