Open Jeseník - BLITZ

Autorem článku je Jakub Hrádek.

Ve úterý 22.8. dopoledne se hrál blitz turnaj v rámci šachového festivalu Open Jeseník, který letos slaví Kristova léta, tedy 33. ročník. Ve společenském sále budovy IPOS se tentokráte sešlo úctyhodných 86 hráčů. Náš klub (pokud jsem se nepřehlédl) reprezentovali pouze bratři Hrádkové a sestry Kubátovy.

Výsledky naleznete tradičně na chess-results, stránky pořadatele potom zde.

Průměrné ELO turnaje se vyšplhalo na hodnotu 1644. Turnaj se hrál na 12 kol, 2x 3minuty + 2 vteřiny na tah. Z našich sourozeneckých klanů se Martin Hrádek umístil na 79. místě ziskem 4/12, těsně nad ním skončila stejným ziskem 4/12 na 78. místě Běta Kubátová a její sestra Ema Kubátová, která uhrála rovněž 4/12 a obsadila 76. místo. Nejlépe si vedl Ondřej Hrádek, který ziskem 4,5/12 mírně poodskočil na 73. místo. Za zmínku stojí, že GM Vojta Plát skončil díky prohře v 11. kole s Kiliánem Slovákem až na 2. místě za IM Jakubem Půlpánem, který ho nakonec předstihl o půl bodu.

Jesenik blitz 2023 1

Hrací sál, uprostřed vzadu Ondra Hrádek hraje proti Emě Kubátové, Martin Hrádek vpravo vepředu proti Ondřeji Maarovi

Tolik aspoň krátká zpráva z turnaje, kde mě zastupovala manželka, takže píší pouze zprostředkovaně pár řádek o hráčích našeho klubu. Na závěr ještě fotka souboje Davida s Goliášem. Tentokráte se bohužel biblický příběh nenaplnil…

Jesenik blitz 2023 2

Petr Tkadleček vs. Martin Hrádek