Den náborů 2023

Také v letošním roce jsme se zúčastnili možná největší náborové akce v ČR a také letos se jednalo o druhou zářijovou sobotu (9.9.2023 od 9.00 - 18.00). Tato velkolepá akce se koná na Kraví hoře a každoročně jí navštíví okolo 10.000 návštěvníků. Z webových stránek akce vidíte, že krátce před začátkem svou účast potvrdilo 116 klubů či spolků a 56 sportů, ve skutečnosti těch klubů bylo okolo 140! Akci každoročně organizuje městská společnost Starez Sport a jedná se o unikátní prezentaci jednotlivých sportů pod širým nebem. Prezentaci provádějí sportovní kluby a spolky a náš klub se zde představil již popáté.

Kompletní fotogalerii naleznete na našem Rajčeti, podrobnosti na stránkách akce.

Za náš klub se akce zúčastnili předseda Martin Hyrš, Leoš Fojt a moje maličkost Neklan Vyskočil. Obsadili jsme šachový stánek v horní části travnaté plochy na Kraví hoře (na mapce vrchol žlutých sportů), přesně mezi Šachovou školou Hříbata a Lokomotivou Brno. Na akci se prezentoval ještě čtvrtý šachový klub Bowling Brno, ten byl ale umístěn ve spodní části těsně za vchodem.

Já jsem měl nějaké povinnosti, a tak jsem přijel až okolo 13 hodiny, kdy jsem se vystřídal s Leošem. Panovalo slunečné počasí okolo 28° a především díky této skutečnosti byly doslova všude vidět hejna mladých lidí s rodiči. Nejinak tomu bylo také u všech šachových stánků, takže jsme mohli mladým zájemcům i rodičům přiblížit šachovou hru a předat prezentační materiály, dětem pak sladkosti a bonbony. Zájem o přihlášení na naše tréninky v Řečkovicích byl také velký, takže jsme přivítali do našich řad šikovné mladé zájemce a do mé středně pokročilé skupiny dokonce jednoho nadějného mladíka, kterým je 12letý Michal Paulen. Bylo vidět, že díky kroužku na ZŠ Úvoz má již určitou zkušenost a v partii mně dokázal vzdorovat až do koncovky, kde se už moje hráčská síla projevila více. Celá akce končila v 18.00, ale my pro velký zájem hráli až do 18.15. Poté jsme už mohli s vyčerpaným Martinem začít balit. Bonusově jsme ještě sebrali na ploše asi 20 ks vysypaných lahví a odnesli je do kontejnerů pro sklo a plasty. Okolo 18.30 jsme Kraví horu opouštěli a za sebe musím říct, že to byl opravdu vydařený den!

A nyní si akci přiblížme ještě prostřednictvím vybraných fotografií.

Den naboru 2023 1

Náš "žlutý" šachový stánek, vlevo Hříbata s Jardou Burešem a Ondrou Havelkou

Den naboru 2023 3

Jarda uprostřed v modrém, Ondra na konci pod modrým dresem

Den naboru 2023 9

Zapomenout nesmíme na Lokomotivu Brno s Markétou Rampulovou a u šachovnice dlící dcerou Anežkou, na trávníku vpravo sedící Stela Skotáková a pomáhal také nyní "neviditelný" Alex Trešl

Den naboru 2023 4

A již zpátky k nám, zleva Leoš s Martinem, uprostřed věž a nedávno oslavených sto let naší existence

Den naboru 2023 2

Pohled z druhé strany na soupeře a naše prezentační materiály s motivačními bonbony

Den naboru 2023 5

Podívat se přišel jundrovský Michal Šípek, který to nemá daleko

Den naboru 2023 6

A stánek opouští Leoš (u kola), kterého s úsměvem nahrazuji

Den naboru 2023 7

Na pódiu bylo vidět mnoho zajímavého, na fotografii první pomoc záchranářů

Den naboru 2023 8

Svůj stánek představila také Kometa Brno, střílelo se i na bránu

Den naboru 2023 10

A na závěr zpátky k nám s dobře naladěným Jardou Burešem aneb reklama na šachy🙂

Za rok tedy opět na viděnou!