Memoriál Lubomíra Gillara

Již poosmé usedla mládež za šachovnice Memoriálu Lubomíra Gillara. Hotel Bobycentrum vyšel vstříc požadavku pana ing. Vachka a pro tento turnaj připravil prostory v původní šachové kavárně.
V turnaji Starších žáků startovala dvacítka zájemců. Když převážnou většinu tvořili chlapci v kategorii H14. Mezi nimi byli také naši svěřenci Karolína, Eda a Ondřej.
V prvním kole všichni potvrdili vítězstvím nasazené pozice. Ve druhém zaváhal Eda s Šaršounem. Ve třetím kole se Karolína utkává na první s Musilem. Otec již avizuje, že nehraje dobře a také nakonec prohrává. Ondřej půlí se Šaršounem a Eda s Šimoníkem. Po třetím kole je včele beze ztráty právě Musil /Loko/, Karolína s Ondrou jsou bod zpět a Eda je na 50%.
V polovině turnaje remizuje Ondra černými na trojce se Šimoníkem, když v partii před nimi prohrává na čas Blahynka se Šaršonem a na první Musil poráží Ondračku. Kája černými poráží Borufku a Eda si v půli pole poradí černými s Davidem Krejčím. Po čtvrtém kole drží Karolína krok s čelem turnaje, kluci jsou na dvou a půl bodech.
V pátém kole Musil poráží ambiciózního Šaršona, Kája půlí černými na druhé se Skalkou a hoši hrají nerozhodně ve společné partii. Pořadí včele se nemění, pouze Musil uskočil na ‚+3‘ svým pronásledovatelům; Ondra se dotáhl na Edu.
Předposlední kolo přinese tuhé boje o 2. a 3. příčku konečného pořadí, když na ně míže pomýšlet plná devítka startujících, kterou od sebe dělí jen půl bodu!

Jirka Musil kontroluje pozici a s Edou remízuje. Kája poráží zdecimovaného Šaršona. Ondra poráží Skalku. A Borufka prohrává bílými s Blahynkou. Hlaváčkovou poráží černými Ondračka. Stav před závěrečným kolem říká, že Musilovi stačí remíza k vítězství. Kája je druhá s půlbodovým náskokem na Ondru, kterého bodově dostihli Blahynka a Ondračka (všichni 4/6). Následuje skupina hráčů se 3,5 body v pořadí Šaršon, Skalka, Meduna, Sikora.
Poslední kolo svedlo tyto dvojice s výsledky: Blahynka – Musil (1), Ondračka – Zavadilová (1/2), Strnad – Sikora (0), Meduna – Skalka (1) a Šaršon – Hlaváčková (1).
Pořadí na prvních dvou místech se nemění, Ondra padá pořadím, Eda si dvě pozice polepší.
I přes prohru s Blahynkou v posledním kole tedy zvítězil Jiří Musil z Lokomotivy (5,5/7). Druhé místo díky lepšímu pomocnému hodnocení obsadila Karolína Zavadilová z Durasu (5,0/7), která sváděla těžké boje s chlapeckou elitou. Byla pokořena pouze vítězem turnaje. Na bronzové pozici se umístil Martin Blahynka z Lokomotivy (5,0/7). Eda obsadil 6. příčku se ziskem 4,5/7 a Ondra 9. se ziskem 4/7.

Konečné pořadí Turnaje starších žáků můžete shlédnout zde.

Vítězové kategorie H14

V turnaji Mladších žáků tradičně ve dvou hodnocených kategoriích hraje mnoho našich svěřenců. Ve ‚12‘ hrají Tadeáš, Petr a Martin. V ‚10‘ pak Dan, Ondra Koukal, Radek a ještě mladší hošíci Ondra Fojt a nejmladší účastník turnaje Matyáš Zavadil. V turnaji startovala téměř čtyřicítka hráčů.
V prvním kole naši pravidelně hrající mladíčci vítězí. V druhém kole prohrává O. Koukal (OK) na první, Tadeáš, Petr, Dan i Radek bodují. První bod připisuje i Martin Nezval. Třetí kolo je počátkem tragédie pro Tadeáše, když prohrává s Radkem. Dan prohrává se Suchomelem, Zuzi poráží Svobodu z Kuřimi, Dvořák na první jeho jmenovce z Brna, OK poráží Žitného.
Po třech kolech má plný počet bodů pět hráčů v pořadí Dvořák, Suchomel, Zuziak, Kladňák, Zeman. Boček a Daněk mají dva body stejně jako OK.
V prostředním kole poráží na čele duo z Lokomotivy Kladňáka a Zuziaka; Zeman prohrává se Svobodou z Brna, Boček s Němečkem, Nezval s Jagošem. Koukal černými vyhrává se Sedláčkem, Daněk půlí s Reškou. Naši mladíčci prohrávají, když se Mates v druhém kole setkal panem Byem. Beze ztráty turnaj vedou Adam s Jirkou z Boby a s odstupem celého bodu následuje plná desítka hráčů, mezi nimiž jsou Petr, OK a Radek. Následuje Dan (2,5/4) a Tadeáš s Martinem mají 50%. Tadeáš odstupuje z turnaje.

Páté kolo přináší remízu na čele. Petr, Radek a OK své soupeře porážejí. Prohrává Dan i Martin. OK a Petr mají ztrátu půl bodu na vedoucí dvojici, Radek je o další půlbod zpět. Dan má 50%, Martin 1/5, Fojt je stále bez bodu.
V předposledním kole prohrává Zuzi na první desce, Suchomel poráží Kladňáka. Radek poráží OK, Dan prohrává s mladičkým Ciprysem, Nezval poráží Knesla. Po kole je Radek je se ziskem 5/6 čtvrtý, Zuzi a OK mají 4/6.
V posledním kole naši mladíčci dostávají pořádný výprask: Radek prohrává na prvním stole, Suchomel poráží oddílového kolegu Svobodu, Zuzi prohrává se Skalkou a OK s Jagošem, Nezval se Smejkalem. Naopak Daněk poráží Šťastného z Vinohrad a v souboji našich elévů vítězí Ondra Fojt.
Turnajem tedy bez zaváhání prošli Adam Dvořák a Jirka Suchomel (oba Lokomotiva, 6,5/7) a obsadili první dvě místa. Třetí místo obsadil po skvělém výkonu Filip Svoboda z Lokomotivy (5,0/7). Všichni se zároveň stali nejlepšími hráči v kateg. H12.
Radost měl z vítězství v kategorii H10 Radek Zeman. Se ziskem (5,0/7) skončil celkově pátý. Druhé místo v kategorii obsadil Jagoš z Kyjova (5,0/7), celkově osmý. Třetím pak byl Ondřej Koukal z Durasu (4,0/7), celkově jedenáctý.
Při neúčasti Nataši se nejlepší hráčkou v kategorii D12 stala Daniela Dumková ze Sokolu Zastávka (4,0/7), celkově patnáctá.
V kategorii D10 Petra Masáková z Adamova (4,0/7), celkově třináctá.